חדשות

נייר עמדה מטעם ASCO בנוגע לקשר בין השמנה וממאירות (J Clin Oncol)

02/10/2014

 

במאמר שפורסם בכתב העת Journal of Clinical Oncology מדווח איגוד ה-ASCO (American Society of Clinical Oncology) כי בכוונתו להביא להפחתת ההשפעה של השמנת-יתר על מחלות ממאירות ופרסם נייר עמדה בו מפרט את הרעיונות כיצד לעשות זאת.

 

שיעורי השמנת-יתר עלו משמעותית במהלך שלושת העשורים האחרונים בארצות הברית וברחבי העולם. מעבר לעליה בסיכון למחלות לב וסוכרת, השמנת-יתר הינה גורם סיכון מוכר למחלות ממאירות. השמנה מלווה בפרוגנוזה גרועה יותר לאחר אבחנת ממאירות ומשפיעה לרעה גם על מתן טיפול סיסטמי, תורמת לתחלואה עקב טיפול בממאירות ועשויה להביא לעליה בסיכון לממאירויות נוספות ותחלואות נלוות.

 

החוקרים מצאו כי הזמן לאחר אבחנת ממאירות עשוי לשמש כחלון זמנים הולם לעודד חולים לאמץ התנהגויות להפחתת סיכון. מסיבה זו, צוות טיפול במחלות ממאירות – המטפלים עם מערכת היחסים ההדוקה ביותר עם המטופל בתקופה קריטית לאחר אבחנת הממאירות – מצוי בעמדה ייחודית לסייע לחולים לרדת במשקל ולאמץ אורח חיים בריא.

 

איגוד ה-ASCO מחוייב להפחתת השפעה של השמנת-יתר על ממאירות וביסס יוזמה מורכבת להשגת יעד זה, הכוללת מספר צעדים:

1.      הגברת ההדרכה והמודעות לעדויות הקושרות בין השמנה וממאירות.

2.      מתן כלים ומשאבים לסייע לאונקולוגים להתמודד עם סוגיית השמנת-יתר בקרב מטופליהם.

3.      בנייה ויישום של תכנית מחקר מוגדרת להבנה טובה יותר של הפתופיזיולוגיה של שינויים במאזן האנרגיה, הערכת ההשפעה של שינוי התנהגותי על תוצאות הממאירות וקביעת השיטות הטובות ביותר שיסייעו למטופלים ששרדו מחלות ממאירות לערוך שינויים יעילים וחיוניים באורח החיים שלהם.

4.      עידוד מדיניות ושינוי מערכתי בכל הנוגע לגורמים החברתיים התורמים להשמנה ולשפר את הגישה של חולים עם מחלות ממאירות לשירותים להפחתת משקל .

 

J Clin Oncol.Published online October 1, 2014

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2022 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני