חדשות

על אף החשש להגיע למרפאה בימי קורונה הגיעו לרופאת העיניים לבדיקה שהצילה את חייו של בן 12 (הודעת מחוז דרום כללית)

05/04/2020

הודעת דוברות מחוז דרום כללית

המלצות משרד הבריאות להישאר בבתים, הביאו לתופעה נרחבת בה לא מעט מטופלים נמנעים מלהגיע למרפאה לקבלת טיפול רפואי גם כשהוא דחוף ולעיתים- מציל חיים, כפי שקרה ביום חמישי האחרון, במרפאת המומחים של כללית במחוז דרום:

על אף חששם הכבד לעזוב את הבית ולהגיע למרפאה, החליטו הוריו של ד' בן ה-12 שכאב הראש של ילדם אינו רגיל ודורש בירור. ההורים, שבנם מרכיב משקפיים, שוחחו בתחילה עם אופטומטריסט שסבר שייתכן וכאבי הראש הופיעו בגלל עלייה במס' העדשות. הם הגיעו למרכז כללית מיראז' לרפואה יועצת בדימונה, לרופאת העיניים ד"ר דניאל אופיר שהחלה מיד בבדיקה מקיפה.

 

"בבדיקה שערכתי לילד מצאתי התחלה של בצקת עצבי ראיה מה שמראה על לחץ תוך גולגלתי גבוה" סיפרה ד"ר אופיר: "הסברתי את המצב המורכב להוריו של הילד, שבתחילה התלבטו אם לנסוע לבית החולים בגלל הדאגה להידבק בקורונה, אך הבינו כי זה דחוף. למרות החשש להגיע בימים כאלו למיון, נסעו מיד לבית החולים סורוקה"

 

עם הגעתם לממרכז הרפואי, הילד אובחן עם גידול מוחי בשלביו הראשונים. הוא אושפז מייד ובניתוח חירום הוסר הגידול.

מס' ימים אחרי הניתוח כבר הגיע שוב למרפאה, להמשך מעקב של הרופאה שלמעשה הצילה אותו: "חשוב לי לציין את ערנותם של ההורים ואת הטיפול המהיר שקיבל, הוא חזר אליי למעקב כעבור כמה ימים כבר מחויך לשמחתי הרבה" אמרה ד"ר דניאל אופיר.

 

בימים אלו ההמלצות הן אמנם להישאר בבית. על מנת לצמצם את קצב ההדבקה בנגיף, אך עדיין, סימפטומים חדשים וחריגים מחייבים אותנו להיות ערים ולהגיע לבדיקה לצורך אבחון והתייחסות רפואית מהירה. "מהציבור היושב בביתו אני מבקשת להיות עירניים לסימפטומים חריגים כגון סימני שבץ מוחי מוקדם, סימני אירוע לבבי ,כאב ראש חריג וכו' שאבחונם המהיר הוא קריטי, אנא צרו קשר עם הרופא המטפל. אבחון מהיר יכול להציל חיים"


 

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני