חדשות

שילוב אימוני כוח עם אימונים אירוביים למניעת השמנה (Obesity)

24/01/2020

 

השתתפות באימוני כוח או באימונים אירוביים מלווה בשיעורי הימצאות נמוכים יותר של השמנה, אך שילוב שתי ההתערבויות הינה ההתערבות היעילה ביותר להפחתת הסיכוי להתפתחות השמנה, כך עולה מתוצאות מחקר חדש שפורסמו בכתב העת Obesity.

 

במסגרת המחקר ביקשו החוקרים לבחון את הקשר בין פעילות גופנית אירובית ואימונים לחיזוק שרירים עם השמנה במדגם שכלל מבוגרים שלקחו חלק בארבעה סקרי בריאות בין 2011-2017. הם בחנו את הקשר בין הקפדה עלי פעילות גופנית אירובית (150 דקות בשבוע ומעלה) ואימוני חיזוק שרירים לפחות פעמיים בשבוע) עם קטגוריות שונות של השמנה על-פי מדד מסת הגוף.

 

החוקרים אספו נתונים אודות למעלה מ-1.6 מיליון מבוגרים. בהשוואה לאלו שלא עמדו בהמלצות לאימון אירובי או אימוני כוח (קבוצת הייחוס), בקרב אלו שענו על ההנחיות לשתי ההתערבויות תועדו יחסי הימצאות מתוקנים הנמוכים ביותר להשמנה בדרגה I ומעלה (מדד מסת גוף של 30.0 ק"ג למטר בריבוע ומעלה; יחס הימצאות מתוקן של 0.54); השמנה בדרגה II ומעלה (מדד מסת גוף של 35.0 ק"ג למטר בריבוע ומעלה; יחס הימצאות מתוקן של 0.32); והשמנה בדרגה III ומעלה (40.0 ק"ג למטר בריבוע ומעלה; יחס הימצאות מתוקן של 0.21).

 

בקרב מבוגרים בארצות הברית, הקפדה על פעילות גופנית אירובית ואימוני כוח בהתאם להמלצות בהנחיות הקליניות לוותה בשיעורי הימצאות נמוכים יותר של השמנה, הקשרים היו בולטים יותר עם קטגוריות השמנה חמורות יותר.

 

Obesity 11 November, 2019

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני