חדשות

משלב Camrelizumab עם Apatinib בטוח ויעיל כנגד ממאירות תאי קשקש של הוושט (Lancet Gastroenterol Hepatol)

19/01/2022

 

משלב Camrelizumab עם Apatinib עשוי לשמש כקו-טיפול שני כנגד ממאירות תאי קשקש של הוושט בשלב מתקדם, כך עולה מתוצאות מחקר חדש בשלב 2 אשר פורסמו בכתב העת The Lancet Gastroenterology & Hepatology.

 

ברקע למחקר מסבירים החוקרים כי מחקר בשלב 1 תמך במתן Apatinib במינון של 250 מ"ג כאשר ניתן בשילוב עם Camrelizumab כנגד גידולים מתקדמים. מחקרים בשלב 2 להערכת משלב Camrelizumab עם Apatinib בחנו את תוצאות משטר זה כנגד מגוון גידולים סולידיים עם יעילות מבטיחות ופרופיל בטיחות מתקבל על הדעת.

 

לאור ממצאים אלו, החוקרים השלימו מחקר זרוע יחידה, בתווית-פתוחה, להערכת הבטיחות והיעילות של משלב Camrelizumab עם Apatinib בחולים עם קרצינומה של תאי קשקש של הוושט. הם גייסו חולים בגילאי 18-75 שנים עם ממאירות מתקדמת-מקומית, חוזרת-מקומית או גרורתית, בהם תועדה התקדמות מחלה או אי-סבילות לטיפול כימותרפי קו-ראשון.

 

המשתתפים קיבלו Camrelizumab במינון 200 מ"ג דרך הוריד כל שבועיים ו-Apatinib פומי במינון 250 מ"ג כל יום, במחזורים של 28 ימים.

 

מבין 52 חולים שנכללו במחקר, ב-18 תועדה תגובה אובייקטיבית (34.6%), כאשר בשמונה מהם תועדה נסיגה של מעל 50% בגידול. בנוסף, בארבעה חולים תועדה תגובה מלאה, ב-14 חולים תועדה תגובה חלקית וב-23 חולים תוארה מחלה יציבה.

 

מבין 44 משתתפים שנכללו בניתוח יעילות הטיפול, 15 חולים (29%) המשיכו בטיפול בעת ניתוח הנתונים וב-33 חולים (75%) תועדה הקטנה בגודל הגידול מתחילת המחקר.

 

אירועים חריגים על-רקע הטיפול התרופתי תועדו ב-41 חולים, כאשר אירועים חריגים בדרגה 3 או 4 תוארו ב-23 חולים (44%). האירועים החריגים הנפוצים ביותר בדרגה 3 או 4 כללו עליה ברמות AST (19%), GGT (19%) ו-ALT (10%). לא תועדו מקרי תמותה על-רקע הטיפול התרופתי.

 

החוקרים כותבים כי משלב Camrelizumab עם Apatinib עשוי להוות אפשרות טובה כקו-טיפול שני בחולים עם ממאירות תאי קשקש מתקדמת של הוושט וכי יש מקום להשלים מחקרים נוספים בשלב 3 לאישור התועלת של משטר טיפול זה. עוד יש מקום לבחון את השימוש ב-Camrelizumab עם Apatinib כקו-טיפול ראשון כנגד קרצינומה של תאי קשקש של הוושט.

 

Lancet Gastroenterol Hepatol. 2022

 

לידיעה ב-Healio

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2022 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני