חדשות

חולים רבים הסובלים מסינוסיטיס כרונית אינם מטופלים בסטרואידים מקומיים (JAMA Otolaryngol Head Neck Surg)

05/09/2016

 

טיפול תוך-נזאלי בסטרואידים אינו משמש באופן מספק לטיפול בחולים עם סינוסיטיס כרונית, זאת למרות המלצות עקביות התומכות בטיפול זה, כך מדווחים חוקרים מקנדה במאמר חדש שפורסם בכתב העת JAMA Otolaryngology-Head and Neck Surgery.

 

החוקרים אספו נתונים ממאגר Data Integration, Measurement and Reporting Administrative Database של שירותי הבריאות באלברטה, קנדה, במטרה לבחון את שיעור וכמות טיפול תוך-נזאלי בסטרואידים מקומיים בקרב 19,057 מבוגרים שאובחנו עם סינוסיטיס כרוני במהלך תקופה של שלוש שנים ולא השלימו ניתוח אנדוסקופי של הסינוסים.

 

שיעור השימוש הכולל בטיפול זה עמד על 20.1 חולים שהשתמשו בתרסיס סטרואידים נזאלי לכל 1,000 חולים עם סינוסיטיס כרונית. כ-80% מהחולים עם סינוסיטיס כרונית לא קיבלו יחידה אחת של טיפול בתרסיס סטרואידים תוך-נזאלי במהלך השנה האחרונה.

 

גם בקרב חולים להם ניתן מרשם לטיפול בתרסיס סטרואידים בשל סינוסיטיס כרונית, הטיפול שימש בממוצע לתקופה של 2-3 חודשים.

 

היקף השימוש בתרסיס סטרואידים תוך-נזאלי לטיפול בסינוסיטיס כרונית השתנה באופן נרחב ב-64 האזורים הגיאוגרפיים ברחבי אלברטה (בטווח שבין 14.7% ועד 41.77% מהחולים).

 

החוקרים כותבים כי יש לשקול טיפול מקומי בסטרואידים בכלל החולים עם סינוסטיס כרונית והם קוראים לתכנון מערכת טיפול טובה יותר לסינוסטיס כרונית, על-מנת לשפר את איכות הטיפול באוכלוסיית חולים זו.

 

JAMA Otolaryngol Head Neck Surg 2016

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני