חדשות

המרכז לבקרת מחלות ומניעתן קובע כי גזענות מהווה איום לבריאות הציבור (מתוך הודעת ה-CDC)

12/04/2021

 

לפי הצהרה של המרכז לבקרת מחלות ומניעתן (CDC), גזענות מהווה איום חמור לבריאות הציבור והארגון מפרט צעדים בהם בכוונתו לנקוט במטרה להתמודד עם התופעה. ה-CDC הינו הגוף הגדול ביותר שיצא בהצרה זו, אך קבוצות רבות אחרות נקטו בצעד דומה.

 

מומחי ה-CDC מנו מספר דרכים בהם בכוונתם להתמודד עם גזענות. ראשית, הסוכנות משתמשת במשאבים פדראליים למגפת הקורונה בכדי להשקיע באוכלוסיות מיעוטים, כמו גם בקבוצות אחרות שנפגעו באופן לא-פרופורציונאלי מהמגפה, במטרה להתגבר על פערי הטיפול הרפואי. ב-CDC גם הקצו באתר האינטרנט חלק נפרד הנוגע לגזענות ובריאות.

 

מהנתונים עולה כי קבוצות אתניות וגזעיות, ברחבי ארצות הברית, סובלות משיעורי תחלואה ותמותה גבוהים יותר עקב מגוון רחב של מחלות, כולל סוכרת, יתר לחץ דם, השמנה, אסתמה ומחלות לב, בהשוואה ללבנים.  ב-CDC ממשיכים לבחון את ההשפעות של גורמים חברתיים על התוצאות הבריאותיות וכן את ההשפעה של גזענות על המצב הבריאותי.

 

איגוד ה-AMA (American Medical Association), אשר הכריז על גזענות כאיום לבריאות הציבור בחודש נובמבר, שיבח את ההצהרה מטעם ארגון ה-CDC.

 

מתוך הודעת ה-CDC

 

לידיעה במדסקייפ

 

הערת מערכת:

אמנם ההצהרה הזו היא של ארגון אמריקאי ובהתייחסות לנעשה בארה''ב, אך לאור אירועי גזענות על רקעים שונים שגם קיבלו ביטוי בתקופת הקורונה, נראה שההצהרה הזו רלוונטית גם למקומותינו וחשוב אולי שארגונים רפואיים ייצאו במהלך דומה.

 

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני