חדשות

המרכז לבקרת מחלות ומניעתן ממליץ על מתן החיסון כנגד קורונה של חברת פייזר לילדים בגילאי 12-15 שנים (מתוך הודעת ה-CDC)

14/05/2021

 

המרכז לבקרת מחלות ומניעתן (Centers for Disease Control and Prevention) המליץ לתמוך במתן החיסון של חברת פייזר כנגד קורונה למתבגרים בגילאי 12-15 שנים. הועדה הצביעה פה אחד לטובת הבטיחות והיעילות של החיסון בצעירים.

 

המרכז לבקרת מחלות ומניעתן ממליץ כעת על מתן החיסון לאוכלוסיה זו ומתירים לאנשי צוות רפואי להתחיל בחיסונים מיד.

 

לפני שה-CDC שקל את מתן החיסון לצעירים, מנהל המזון והתרופות האמריקאי העניק אישור לשימוש דחוף בחיסון למניעת COVID-19 בצעירים בגילאי 12-15 שנים.

 

המומחים קוראים להורים לשקול בחום את מתן החיסון לילדים אך מבינים כמובן את הרצון של חלק מההורים במידע נוסף בטרם מתן החיסון לילדיהם.

 

האיגוד האמריקאי לרפואת ילדים גם פרסם הצהרה התומכת במתן החיסונים לכלל הילדים בגילאי 12 שנים ומעלה המתאימים לקבלת החיסון כנגד נגיף הקורונה.

 

יש לציין כי מומחים בחנו דיווחים על אירועים חריגים חמורים בזמן הערכת החיסון של חברת פייזר. בקרב 1,131 משתתפם שקיבלו את החיסון תועדו 3 דיווחים על דיכאון, דיווח אחד בנוגע לחרדה ואחד באשר למחשבות אובדניות. לא תועדו אירועים חמורים בזרוע הפלסבו.  באשר לשכיחות של הפרעות פסיכיאטריות בקרב משתתפים במחקר, המומחים מסבירים כי חלק גדול מבני הנוער שפיתחו תופעות אלו כבר נשאו אבחנה פסיכיאטרית כלשהי טרם המחקר, כאשר הפרעת קשב הייתה אבחנה נפוצה. מומחי מנהל המזון והתרופות האמריקאי דיווחו מוקדם יותר כי נראה שאירוע חריג זה במהלך המחקר של מתבגרים אינו קשור לחיסון.

 

מתוך הודעת ה-CDC

 

לידיעה במדסקייפ

 

הערת מערכת:

זוהי הצהרה חשובה ורלוונטית לאור הדיון המקצועי והציבורי המתקיים כיום בישראל באשר לחיסון קבוצת גיל זו, כפי שדיווחנו עליו לאחרונה כאן  

 

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני