חדשות

אלירוקומב (פראלואנט) הדגים הפחתה באי תפקוד אנדותליאלי ובדלקת מערכתית בחולי FH (מתוך Biomed Pharmacother)

16/01/2022

באדיבות סאנופי

 

 

המאמר מביא תוצאות של ניסוי שביקש לחקור את ההשפעות של עיכוב של PCSK9, באמצעות אלירוקומב (פראלואנט, סאנופי אוונטיס ישראל), על מצב דלקתי ותפקוד תאי אנדותל, בחולים עם היפרכולסטרולמיה משפחתית (FH) - מחלה מטבולית שקשורה לדלקת מערכתית בדרגה נמוכה המהווה גורם מפתח להתפתחות טרשת עורקים מוקדמת.

 

במחקר נבדקו 14 חולים עם FH לפני ואחרי 8 שבועות של טיפול באלירוקומאב 150 מ"ג (זריקה תת-עורית כל 14 ימים). אנליזות In-vivo ו Ex-vivo הראו כי הטיפול באלירוקומאב (i) הפחית את ההיקשרות של לויקוציטים לתאי אנדותליאליים משופעלים  (ii) הפחית את האקטיבציה של תתי-קבוצות של טסיות ולויקוציטים דלקתיים; (iii) הגביר שפעול של תאי T רגולטוריים, שלווה בהגברת רמות של הציטוקין האנטי-דלקתי IL-10 והורדת רמות של ציטוקינים פרו-דלקתיים בדם. כל השינויים בפרמטרים המוזכרים מעלה היו בקורלציה לרמות הכולסטרול הכללי והכולסטרול LDL. בנוסף נמצא באנליזות In-vitro כי אקטיבציה של תאי אנדותל ע"י TNFα השרתה ביטוי של PCSK9 ו כי עיכוב ביטוי PCSK9 בתאים אלו הפחית את האקטיבציה של תאי האנדותל ע"י TNFα.

 

החוקרים הסיקו, כי עיכוב של PCSK9 ע"י אלירוקומב, הביא להפחתה של דלקת מערכתית בדרגה נמוכה וגרם להפחתה של אי-תפקוד אנדותליאלי באמצעות הגבלת אינטראקציות בין לוקוציטים לתאי אנדותל. החוקרים מציעים כי חסימת PCSK9, עשויה לסייע לשליטה על מצב דלקתי הקשור ל-FH ולהפחתה של אירועים קרדיוואסקולרים נוספים במחלה מטבולית זו

 

 

Beneficial effects of PCSK9 inhibition with alirocumab in familial hypercholesterolemia involve modulation of new immune players: Marques P et al., Biomed Pharmacother. 2021 Dec 1; 145:112460.

 

 

הודעה מטעם סאנופי:

 

פראלואנט מיועדת לטיפול במבוגרים עם רמות כולסטרול גבוהות בדם (הסובלים מהיפרכולסטרולמיה ראשונית [משפחתית הטרוזיגוטית או לא משפחתית] או דיסליפידמיה מעורבת) בשילוב עם תזונה מותאמת.

וכן לטיפול במבוגרים עם רמות כולסטרול גבוהות בדם ועם מחלה קרדיווסקולרית על מנת להפחית את הסיכון הקרדיווסקולרי.

היא ניתנת בשילוב עם תרופה מקבוצת הסטטינים או בשילוב עם תרופה מקבוצת הסטטינים ותרופות נוספות להורדת רמות שומנים בדם,  במטופלים בהם המינון המקסימאלי הנסבל של תרופה מקבוצת הסטטינים אינו מוריד את רמות הכולסטרול בדם בצורה מספקת  או כטיפול יחיד (פראלואנט בלבד) או בשילוב עם תרופות נוספות להורדת רמות שומנים בדם במטופלים בהם תרופות מקבוצת הסטטינים לא נסבלות או לא ניתן להשתמש בהן.

 

 

Please refer to the updated physician prescribing information as approved / updated in accordance with the instructions of the Ministry of Health 

Praluent 75 mg or Praluent 150 mg ,  Each 1 ml single-use pre-filled pen/syringe contains 75 mg or 150 mg alirocumab

 

שם בעל הרישום: סאנופי-אוונטיס ישראל בע"מ

MAT-IL-2100880-January-2022-V1

 

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2022 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני