חדשות

תוצאות מבטיחות ל-Cemiplimab כנגד Basal Cell Carcinoma בשלב מתקדם (מתוך כנס SITC)

13/11/2020

 

מנתונים ממחקר בשלב II, אשר פורסמו במהלך הכנס הווירטואלי מטעם ה-Society for Immunotherapy of Cancer, עולה כי 20-30% מהחולים עם BCC (Basal Cell Carcinoma) בשלב מתקדם הגיבו לטיפול ב- Cemiplimab, לאחר עמידות או אי-סבילות טיפול במעכבי מסלול Hedgehog.

 

החוקרים מסבירים כי כיום אין אפשרויות טיפול המאושרות ע"י מנהל המזון והתרופות האמריקאי כנגד BCC בשלב מתקדם, בו תועדה התקדמות במהלך או לאחר טיפול במעכב מסלול Hedgehog, או בחולים שאינם יכולים לסבול טיפול זה.

 

כעת הושלם מחקר בשלב II להערכת הבטיחות והיעילות של Cemiplimab, מעכב PD-1, בחולים עם BCC גרורתי/מתקדם מקומית, אשר התקדם במהלך או לאחר טיפול במעכב Hedgehog, או בחולים אשר לא סבלו את הטיפול. ניתוח הנתונים כלל 84 חולים עם BCC מתקדם-מקומית ו-28 חולים עם מחלה גרורתית. הטיפול ניתן עד להתקדמות מחלה או להתפתחות רעילות משמעותית. התוצא העיקרי היה שיעורי תגובה אובייקטיבית.

 

החוקרים דיווחו כי הטיפול ב- Cemiplimab הוביל לשיעורי תגובה אובייקטיבית של 31% בחולים עם BCC מתקדם-מקומית, כולל תגובה מלאה בחמישה חולים (6%). ב-41 חולים נוספים (48.8%) תועדה מחלה יציבה כתגובה הטובה ביותר לטיפול. חציון משך התגובה לטיפול טרם נקבע בעת ניתוח הנתונים, אך הסיכוי להמשך תגובה לאחר שישה חודשים עמד על 90.9% ולאחר 12 חודשים הסיכוי עמד על 85.2%.

 

כל 28 החולים עם מחלה גרורתית קיבלו כבר טיפול ב-Vismodegib, שלושה טופלו ב-Sonidegib ושלושה טופלו בשתי התרופות. ב-75% מהחולים תועדה התקדמות מחלה עם טיפול קודם במעכב מסלול Hedgehog.

 

החוקרים מדווחים על נתוני תגובה לטיפול לאחר כ-57 שבועת. בשישה חולים (21.4%) תועדה תגובה חלקית ל- Cemiplimab וב-10 חולים (35.7%) תועדה מחלה יציבה, כך ששיעורי בקרת מחלה עמדו על 57.1%. חציון משך התגובה לטיפול טרם נקבע, אך הסבירות להמשך תגובה לאחר 6 חודשים עמד על 100% והסיכוי להמשך תגובה לאחר 12 חודשים עמד על 66.7%.

 

אירועים חריגים על-רקע הטיפול התרופתי בדרגה 3 ומעלה תועדו בחמישה חולים, חולה אחד הלך לעולמו עקב דלקת ריאות חיידקית, אירוע אשר לא יוחס לטיפול במסגרת המחקר.

 

החוקרים מסכמים כי למרות שמקומו של Cemiplimab בטיפול במקרים של BCC מתקדם עדיין אינו ברור, לאור הרעילות הרבה הכרוכה בטיפול במעכבי Hedgehog, ייתכן כי בשלב מסוים תכשירים ממשפחת מעכבי PD-1 ישמשו כקו טיפול ראשון.

 

מתוך כנס SITC

 

לידיעה ב-MedPage Today

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני