חדשות

הדסה עין כרם: רופאי המיון גילו מהי הסיבה לכאב בידו של בן ה-12 -קליע מירי בחתונה

06/06/2017

 

רופאי חדר מיון ילדים בהדסה עין כרם שמו סוף לסבלו של נער בן 12, כאשר אבחנו את מקור הכאב שהוא חש בידו מזה חודשים רבים.

כמעט שנה לאחר שהשתתף בחתונה קרובת משפחה, במהלכה הרגיש כי נפצע בידו וטופל במקום רק בחיטוי וכיסוי הפצע – אמש התברר כי בידו של מוחמד בדואן מעין נקובא ממוקם קליע בקוטר 22 מ"מ.

 

"לפני כעשרה חודשים היינו בחתונה של האחיינית שלי, והילד ישב מולי במעגל המברכים", מספר אביו. "לפתע קם וניגש אלי ואורחים אמרו לי שיורד לו דם מהיד. כאשר הגענו הביתה, ניקיתי וחטאתי את המקום וכאשר למחרת סבל מכאבים ניגשנו למרפאה. הרופא במרפאה בדק את היד של מוחמד ואמר שהכל בסדר ושיחרר אותו הביתה", ממשיך האב, "ואחרי שבועיים היד חזרה לתפקוד. אבל  בהמשך חזרו הכאבים, עד שהשבוע זה הגיע לשיא. הילד לא הצליח לישון מרוב כאב וכל נגיעה ביד הכאיבה לו מאד. היד התנפחה, והיה ברור שצריך להגיע לבדוק עוד יותר לעומק מה קורה שם".

ד"ר סער חשביה, מנהל חדר מיון ילדים בהדסה עין כרם: "ידו של הילד הייתה נפוחה מאוד, ולמרות שהאב סיפר שכבר נבדק, החלטנו על ביצוע הדמייה ליד, זאת בעצם בשל הפגיעה שסיבותיה ועומקה לא ברורים, וכדי לשלול הימצאות גופים זרים שפעמים רבות גורמים לסיבוכים מיותרים".

ד"ר קרישנה שרי, מתמחה באורתופדיה שגיבס את ידו של מוחמד לאחר טיפול אנטיביוטי כי "כרגע אנו מעוניינים שהיד תהיה במנוחה וללא תזוזה, לכן קיבענו אותה בגבס. עם ירידת הבצקת והנפיחות בה, יעבור מוחמד ניתוח להוצאת הקליע מגופו. יש לא מעט מקרים שכאלו, אך הם מגיעים בשלבים סמוכים בהרבה לפגיעה, לא כמו במקרה שלפנינו. מוחמד שוחרר לביתו לאחר הטיפול המתאים ותוכנית להמשך טיפול בהדסה".

 

לפרטים נוספים: הדר אלבוים, דוברת המרכז הרפואי הדסה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2022 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני