חדשות

המרכז לבקרת מחלות ומניעתן בארצות הברית ממיץ על בידוד במשך 5 ימים בלבד של חולים עם COVID-19 ללא תסמינים (מתוך הודעת ה-CDC)

31/12/2021

 

בהנחיה עדכנית, המרכז לבקרת מחלות ומניעתן (Centers for Disease Control and Prevention) קבע כי בקרב חולים מאומתים לנגיף הקורונה וללא תסמינים ניתן להסתפק בבידוד בן 5 ימים, במקום 10 ימים, בשילוב עם 5 ימים נוספים של הקפדה על עטיית מסכות ליד אנשים אחרים.

 

אפשרות קיצור תקופת הבידוד במחצית נבעה מעדויות מהן עולה כי מרבית מקרי ההדבקה בנגיף הקורונה מתרחשים בשלב מוקדם במהלך המחלה, לרוב ביום/יומיים לפני הופעת תסמינים ו-2-3 ימים לאחר מכן.

 

לאור זאת, באלו שנמצאו מאומתים לנגיף הקורונה ניתן להסתפק בבידוד במשך 5 ימים ובמידה והם נותרים ללא תסמינים בפרק זמן זה ואם הם יכולים להקפיד על עטיית מסכה למשך 5 ימים להפחתת הסיכון להדבקת אחרים.

 

המרכז לבקרת מחלות ומניעתן עדכן את ההנחיות לבידוד באלו שנחשפו ל-COVID-19. ההנחיות לאלו שאינם מחוסנים, לאלו שקיבלו את שתי מנות החיסון של חברת מודרנה או פייזר למעלה משישה חודשים מוקדם יותר, או לאלו שקיבלו את מנת החיסון של חברת ג'ונסון וג'ונסון למעלה מחודשיים, הן דומות: בידוד במשך 5 ימים ולאחר מכן הקפדה הדוקה על עטיית מסכות למשך 5 ימים נוספים.

 

לחילופין, במידה ואין אפשרות לבידוד במשך חמישה ימים, חשוב כי האדם שנחשף לחולה מאומת יקפיד על עטיית מסכה הולמת כל הזמן כאשר מצוי קרוב לאחרים למשך 10 ימים לאחר החשיפה.

 

מצד שני, אלו שקיבלו מנת בוסטר אינם נדרשים לבידוד, אך עליהם להקפיד על עטיית מסכה סביב אחרים למשך 10 ימים לאחר החשיפה.

 

לכלל הציבור שנחשף לחולה מאומת, הצעד הטוב ביותר כולל בדיקה לנגיף הקורונה לאחר 5 ימים מהחשיפה. במקרה של הופעת תסמינים, על החולים להיכנס מיידית לבידוד עד קבלת תוצאה שלילית המאשרת כי התסמינים אינם נובעים מ-COVID-19.

 

ההנחיות החדשות זכו לביקורות, כולל מצד מומחים בתחום שטענו כי המרכז לבקרת מחלות ומניעתן לא שם דגש מספק על הבדיקות לנגיף הקורונה.

 

מתוך הודעת ה-CDC

 

לידיעה ב-Healio

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2022 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני