הודעות אירגונים

איכילוב יוצא לראשונה מגבולות בית החולים ופותח מרכז לבריאות המשפחה

06/03/2017

המרכז החדש "דנה שלי" יכלול: מעקב הריון, שירותי "טיפת חלב", מועדון יולדות ומרפאות ילדים. הוא ימוקם במבנה חדש ומפואר שנבנה בימים אלה ברחוב דיזינגוף שבעיר תל-אביב. פרופ' רוני גמזו: "מדובר בסנונית ראשונה של שיתוף פעולה ראשון עם עיריית תל-אביב-יפו להקמה של מרכזים לבריאות המשפחה ברחבי העיר"

המרכז הרפואי איכילוב יוצא לראשונה מגבולות בית החולים ופותח מרכז לבריאות המשפחה ברחוב דיזינגוף  258 תל-אביב. המרכז החדש מאפשר למשפחות צעירות המתגוררות במרכז העיר תל –אביב ליהנות ממעקב רפואי במהלך ההיריון ולאחר הלידה, של צוות מקצועי ומיומן מבתי החולים "ליס" לנשים וליולדות ו"דנה-דואק" לילדים כחלק מהחזון של בית החולים למעורבות חברתית, הנגשת שירותים והפעלתם במסגרת הקהילה.

ייחודו של המרכז החדש לבריאות המשפחה "דנה שלי" בדיזינגוף   :

מעקב אחר התפתחות ההיריון על ידי רופאה בכירה מצוות בית החולים ליס ליולדות ונשים הכולל גם בדיקת אולטרה סאונד וליווי אישי ורגשי של מיילדת מצוות חדר לידה ליס בכל שלבי ההיריון.

שירותים של "טיפת חלב"  על ידי אחיות מוסמכות ומנוסות של המרכז הרפואי, אשר עברו הכשרה מקיפה לתפקיד זה ורופאת ילדים מבית החולים "דנה-דואק" לילדים. השירותים כוללים: מתן חיסונים על פי תוכנית משרד הבריאות, מעקב התפתחות והדרכות בנושאים שונים, ייעוץ והכוונה למסגרת אבחונית וטיפולית לפי הצורך , ניתנת הדרכה והנחייה לפיתוח העשרה לגיל הרך, פעילות מכוונת לגירוי ופיתוח חשיבה, הדרכת הנקה ותזונה נכונה, בריאות השן, מניעת היפגעות ילדים בבית ובחצר, אורח חיים בריא ועוד וכן ביקור בית לאחר הריון ראשון.

ייעוץ הנקה.

הרחבת פעילות מועדון היולדות "מאמי ליס" לקורסים ופעילויות נוספות לפני ואחרי לידה (קורסי הכנה ללידה, קליניקת הנקה, עיסוי תינוקות, יוגה לתינוקות ועוד).

הרחבת פעילות מרפאות "דנה-דואק" מחוץ לביה"ח, ובנגישות גדולה יותר לקהילה.


פרופ' רוני גמזו, מנהל המרכז הרפואי איכילוב מסביר כי: "כבית החולים של העיר תל-אביב-יפו אנו רואים את עצמינו אחראיים על קידום הבריאות של תושבי העיר. סניף 'דנה שלי' בדיזינגוף הוא הסנונית הראשונה בשיתוף פעולה פורה עם עיריית תל-אביב להקמה של מרכזים נוספים לבריאות המשפחה בעיר".

נמסר על ידי אבי שושן, דובר מרכז רפואי תל אביב – איכילוב 

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<