הודעות אירגונים

המחלקות המחודשות - נוירולוגית וגריאטרית- נחנכו במרכז הרפואי זיו בצפת

31/07/2017

טקס גזירת סרט במחלקות נוירולוגיה וגריאטריה (פנימית ג') במיקומן החדש, נערך במרכז הרפואי זיו במעמד ח"כ יפעת שאשא ביטון, יו"ר אשכול גליל מזרחי וראש המועצה האזורית גולן אלי מלכה, מנהל המרכז הרפואי זיו ד"ר סלמאן זרקא, מנהלת מחלקת גריאטריה ד"ר יוליה וסרמן,

מנהל מחלקת נוירולוגיה ד"ר ראדי שאהין, מנהל הסיעוד אריה ביתן, אחות אחראית גריאטריה

מיכל וזאנה, נציגי בית האבות 'סוכת שלום' מצפת ועוד רבים אחרים.

ח"כ יפעת שאשא ביטון שעיקר מאבקה בכנסת הנו למען שינוי התפיסה כלפי הצרכים האמתיים בצפון וגיבוש תכניות עומק לצמיחתו, אמרה: "דרושים כספים ומשאבים נוספים שיושקעו באזור, אבל כדי שניתן יהיה לנצל את המשאבים לטובת התושבים, חייבים מנהיגות ושיתופי פעולה של מנהיגים, אשר ביחד ייצרו מגמה משולבת ומאורגנת של צמיחה לטווח הארוך בבריאות ובשאר התחומים במקביל".

יו"ר אשכול גליל מזרחי וראש המועצה האזורית גולן, אלי מלכה בירך על המוגמר, הרחבת המחלקות החשובות ושיפוצן, איחל הצלחה וציין, כי בימים אלו מתקיימת התארגנות של כל ראשי הרשויות באזור  לקידום המרכז הרפואי זיו מול ועדות הכנסת ושרי הממשלה. "20 מיליון השקלים שיועברו בקרוב באמצעות "תכנית הצפון", לטובת שיפוץ המבנה, יוכלו לתת פתרון חלקי לצרכים של המרכז הרפואי זיו, אולם צריך עדיין להשקיע מאות מיליונים ברפואה בצפון, כדי להשוות אותה לתנאים במרכז הארץ ואני מבטיח שאנו, ראשי הרשויות, לא נניח לממשלה עד שסדר העדיפויות ישתנה ויועברו לכאן המשאבים הנדרשים" אמר מלכה.

ד"ר סלמאן זרקא, מנהל המרכז הרפואי זיו הודה לח"כ שאשא ביטון על עשייתה המרובה לקידום הרפואה בצפון בכלל ובזיו בפרט וברך על שיתוף הפעולה עם ראשי השלטון המקומי למינוף וצמיחת השירותים הרפואיים עבור תושבי הצפון. "בחזון של זיו מדובר על מתן שירותי רפואה איכותיים, מתקדמים ושלמים, על מנת שתושבי האזור לא יאלצו לנסוע למרכז או ימנעו מעצמם טיפול ולכן לצד שירותים חדשים הנפתחים בבית החולים, משדרגים גם שירותים וותיקים ומצוינים", אמר ד"ר זרקא והוסיף: "אנו חונכים מקום מחודש ומשופץ וכעת הצוות המצוין יוכל להמשיך ולתת שירות מקצועי, מתקדם ונדיב באכסניה משופרת ונוחה ובתנאים טובים יותר, למען החולים היקרים ובני משפחותיהם".

היחידה הנוירולוגית בראשותו של ד"ר ראדי שאהין, כוללת אגף אשפוז, מרפאות ומכון נוירופיזיולוגי הכולל בדיקות אלקטרו-פיזיולוגיות כגון: EEG ,EMG , TCD . בנוסף להיותה יחידה אשפוזית, מהווה המחלקה הנוירולוגית מרכז לאבחון, טיפול ומעקב אחר מטופלים הסובלים ממגוון מחלות ובעיות נוירולוגיות קלות ומורכבות.

המחלקה הגריאטרית בניהולה של ד"ר יוליה וסרמן, מתמחה בטיפול מקיף וכולל בקשישים הסובלים ממחלות חריפות, מהגבלות פיזיות, מפצעי לחץ, מריתוק למיטה, מירידה קוגניטיבית, מבעיות תפקודיות, מקשיי אכילה, מהפרעת התנהגות, מבעיות נפשיות ומבעיות סוציאליות. המחלקה נוקטת גישה של טיפול שמרני תומך במחלות חשוכות מרפא בשלב מתקדם, תוך שמירה על כבוד האדם והקלה על סבלו, בשיתוף המטופל ובני משפחתו.

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<