חדשות

השוואת טיפול ב-Budesonide-Formoterol אל מול Budesonide עם Terbutaline במבוגרים עם אסתמה (The Lancet)

29/08/2019

 

במאמר שפורסם בכתב העת The Lancet מדווחים חוקרים על תוצאות מחקר חדש, מהן עולה כי במבוגרים עם אסתמה בדרגה קלה-עד-מתונה, טיפול לפי הצורך להקלה על התסמינים של המחלה עם Budesonide-Formoterol (סימביקורט) היה יעיל יותר במניעת התלקחויות חמורות, בהשוואה לטיפול אחזקה במינון נמוך של Budesonide (בודיקורט) עם טיפול לפי הצורך ב-Terbutaline (בריקלין).

 

החוקרים בחנו את היעילות של משלב Budesonide-Formoterol כטיפול להקלה על התסמינים, אל מול טיפול אחזקה ב-Budesonide עם טיפול לפי הצורך ב-Terbutaline. הם השלימו מחקר רב-מרכזי, אקראי-מבוקר, בתווית-פתוחה, אשר נערך לאורך 52 שבועות ונועד לקבוע עדיפות של הטיפול. המחקר כלל משתתפים מ-15 מרכזים רפואיים בניו-זילנד, כולם בגילאי 18-75 שנים ומעלה, עם אבחנת אסתמה, אשר קיבלו טיפול תרופתי להקלה על התסמינים במהלך 12 השבועות הקודמים. המשתתפים חולקו באקראי לטיפול הקלה במשלב Budesonide-Formoterol או לטיפול אחזקה ב-Budesonide עם טיפול לפי הצורך ב-Terbutaline.

 

מדגם המחקר כלל 890 משתתפים אשר חולקו לאחת מקבוצות הטיפול ו-855 משתתפים נכללו בניתוח הנתונים (437 בקבוצת הטיפול ב- Budesonide-Formoterol לפי צורך ו-448 חולים בקבוצת טיפול אחזקה ב-Budesonide עם טיפול לפי צורך ב-Terbutaline).

 

מהנתונים עולה כי שיעור ההתלקחויות החמורות למטופל בכל שנה היה נמוך יותר עם טיפול לפי צורך במשלב Budesonide-Formoterol, בהשוואה לטיפול אחזקה ב-Budesonide עם טיפול לפי צורך ב-Terbutaline (שיעור אבסולוטי למטופל בכל שנה של 0.119 לעומת 0.172; שיעור יחסי של 0.69, p=0.0049).

 

החוקרים מדווחים כי נזופרינגיטיס הייתה תופעת הלוואי הנפוצה ביותר בשתי הקבוצות ותועדה ב-35% מאלו שטופלו במשלב Budesonide-Formoterol וב-32% מהמטופלים ב-Budesonide עם טיפול לפי הצורך ב-Terbutaline.

 

ממצאי המחקר תומכים בהמלצות ה-Global Initiative for Asthma לפיהן טיפול במשלב קורטיקוסטרואידים עם Formoterol מהווה חלופה לטיפול יומי במינון נמוך של קורטיקוסטרואידים בחולים עם אסתמה קלה.

 

The Lancet, August 23, 2019

 

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<