חדשות

טיפולי המרה מעלים את הסיכון לאובדנות במהלך החיים (JAMA Psychiatry)

14/09/2019

 

מנתונים חדשים עולה כי כל טיפולי המרה, הכוללים התערבות פסיכולוגית בניסיון לשנות את הזהות המגדרית של אדם למגדר שאינו מזדהה איתו, מלווים בהפרעות פסיכיאטריות, כולל סיכון מוגבר לאובדנות, כך עולה מתוצאות מחקר חדש שפורסמו בכתב העת JAMA Psychiatry.

 

המחקר הנוכחי מבוסס על נתוני סקר National Center for Transgender Equality משנת 2015, כאשר החוקרים בחנו את התשובות של 27,715 מבוגרים טרנסג'נדרים שהתגוררו בארצות הברית (גיל ממוצע של 31 שנים). החוקרים ביקשו לבחון את הקשר בין חשיפה לטיפולי המרה, או GICE (Gender Identity Conversion Efforts) ובין התוצאות הפסיכיאטריות.

 

מבין 19,741 משיבים לסקר (71.3%) אשר אי-פעם שוחחו עם איש מקצוע אודות הזהות המגדרית שלהם, 3,869 (19.6%) השיבו כי נחשפו לטיפולי המרה במהלך חייהם.

 

ממצאי המחקר הצביעו על קשר בין חשיפה לטיפול המרה במהלך החיים ובין מצוקה פסיכולוגית חמורה במהלך החודש הקודם (יחס סיכויים מתוקן של 1.56, p<0.001), בהשוואה לאלו שלא נחשפו לטיפולים אלו. עוד זיהו החוקרים קשר בין חשיפה במהלך החיים לטיפולי המרה ובין סיכוי גבוה יותר לניסיון אובדני במהלך החיים (יחס סיכויים מתוקן של 2.27, p<0.001), כאשר חשיפה לטיפולים אלו לפני גיל עשר שנים לוותה בסיכון גבוה עוד יותר לניסיון אובדני (יחס סיכויים מתוקן של 4.15, p<0.001).

 

החוקרים לא זיהו הבדלים משמעותיים בתוצאות טיפולי המרה שבוצעו ע"י אנשי מקצוע או יועצי דת.

 

ממצאי המחקר מעידים כי חשיפה בתקופת הילדות או במהלך החיים לטיפולי המרה מלווה בהפרעות פסיכיאטריות בבגרות. התוצאות תומכות במדיניות של מספר ארגונים מקצועיים אשר יצאו כנגד טיפולים אלו.

 

JAMA Psychiatry. Published online September 11, 2019

 

לידיעה במדסקייפ

 

 

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני