חדשות

עדויות נוספות תומכות באפשרות להדבקה בנגיף הקורונה בעקבות חשיפה לצואה של חולים (WebMD)

30/05/2020

 

ממחקר חדש עולה כי נוכחות נגיף SARS-CoV-2 בדגימת צואה מאדם חולה יכולה להוביל להדבקה בצלחת פטרי. החוקרים כותבים כי מדובר בצעד נוסף לקראת הוכחת דרך הדבקה חדשה של הנגיף.

 

תסמינים המערבים את מערכת העיכול – בחילות ושלשול – מופיעים לעיתים קרובות בחולים שנדבקו בנגיף הקורונה. מחקרים קודמים הראו כי במחצית מהחולים עם COVID-19 ניתן לזהות את הנגיף בצואה. שרידים של הנגיף נותרים בצואה זמן רב לאחר שלא ניתן עוד לזהות את הנגיף בדגימות מהאף והגרון. מדובר באחת הסיבות בגינה ה-CDC ממליץ כי בן משפחה חולה ישתמש בשירותים בנפרד מהאחרים, ככל והדבר אפשרי.

 

החוקרים דגמו את החדרים בהם שהו חולים שאושפזו עם COVID-19 ואלו שנמצאו חיוביים או הדגימות תסמינים קלים בלבד והיו בבידוד באתרים אחרים.

 

עם זאת, בדומה למחקרים קודמים, גם במחקר הנוכחי מדובר על עדות לחומר הגנטי מהנגיף בלבד ולא ניתן לקבוע אם החומר שזוהה אכן יכול לגרום לתחלואה. על-מנת לאשר זאת, על מדענים להתקדם צעד אחד נוסף והם ערבבו את הנגיף עם תאים בכדי לראות אם הנגיף הדביק והרג את התאים.

 

מדענים מסין שביצעו את הבדיקה עם הנגיף שבודדו מהצואה של חולה עם COVID-19 מצאו כי הנגיף עשוי להדביק תאים חיים. כאשר הם בחנו את התאים המודבקים תחת מיקרוסקופ אלקטרוני, הם יכלו לראות את התאים משחררים חלקיקי נגיף שהיו כנראה מוכנים להדביק תאים נוספים, עדות לפוטנציאל המחלה להתפשט באופן זה.

 

החוקרים מסמכים וכותבים כי במידה והממצאים יאושרו במחקרים נוספים, אזי המשמעות היא כי תתכן הדבקת פקו-אוראלית בנגיף וכן עולה השאלה אם הנגיף עלול להתפזר באוויר בעקבות הורדת המים באסלה.

 

WebMD Health News

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<