חדשות

ההשפעה של COVID-19 על הבריאות הנפשית וההתנהגותית של הורים וילדים (Pediatrics)

11/08/2020

 

הורים שהשלימו סקר ארצי אודות ההשפעה של מגפת COVID-19 דיווחו על החמרת המצב הנפשי שלהם, כמו גם ירידה בבריאות ההתנהגותית בילדיהם, כך עולה מנתונים שפורסמו בכתב העת Pediatrics.

 

במסגרת המחקר ביקשו החוקרים להשלים סקר ארצי במטרה לקבוע את ההשפעה של מגפת COVID-19 על הבריאות הגופנית והנפשית של הורים וילדים בארצות הברית במהלך חודש יוני השנה.

 

החוקרים השלימו סקר ארצי של הורים עם ילדים מתחת לגיל 18 להערכת השינוי במצב הבריאותי, ביטוח רפואי, בטחון תזונתי, שימוש במשאבים ציבוריים לקבלת מזון, מעונות לילדים וניצול שירותי בריאות מתחילת המגפה.

 

מהנתונים עולה כי ממרץ השנה, 27% מההורים דיווחו על החמרה במצב הנפשי שלהם ו-14% דיווחו על החמרה בבריאות ההתנהגותית של ילדיהם. שיעור המשפחות עם חוסר בטחון תזונתי בדרגה בינונית או חמורה עלה מ-6% לפני חודש מרץ ל-8% לאחר מכן, כיסוי מעסיק של ביטוח רפואי לילדים ירד מ-63% ל-60% ו-24% מההורים דיווחו כי איבדו את המעון הקבוע לילדיהם.

 

החמרת המצב הנפשי של ההורים תועדה לצד החמרת הבריאות ההתנהגותית של הילדים באחת מכל עשר משפחות, כאשר מבין אלו, 48% דיווחו על אובדן המעון הרגיל לילדים, 16% דיווחו על שינוי בביטוח הרפואי ו-11% דיווחו על החמרת הביטחון התזונתי.

 

החוקרים מסכמים וכותבים כי מגפת COVID-19 השפיעה באופן משמעותי על הורים וילדים בארצות הברית. הם קוראים לקובעי המדיניות לנקוט אמצעים נוספים על-מנת לצמצם את ההשלכות הבריאותיות והכלכליות של המגפה.

 

Pediatrics 2020

 

לידיעה ב-MedPage Today

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<