חדשות

בינתיים, בדומה לאנגליה, המשך העלייה בהדבקה בקורונה אינו בא לידי ביטוי בעלייה מקבילה בתחלואה קשה ותמותה

21/07/2021

מאת מערכת אי-מד

מהנתונים המוצגים בלוח הבקרה, דו"ח אמ"ן ותמונת המצב היומית של מגן ישראל עולה שהיקף ההדבקה ממשיך לעלות (אמש 1400,  מקדם ההדבקה - 1.42, שיעור בדיקות חיוביות עולה לכ-1.7%) כשמנגד היקף התחלואה הקשה נותר יציב על כ-60 . גם מס' החולים הקריטיים/מונשמים נותר נמוך (10-12), וגם התמותה עדיין נמוכה (בין 1-3 ליום בשבוע האחרון) .  אין ספק שהתוצאה הזו קשורה לכך ששיעור ההתחסנות בקרב גילאי 50+ שהם קבוצת הסיכון המרכזית לתחלואה קשה עומד על מעל 85% .

הדיבורים על ירידה ביעילות החיסון בקרב מבוגרים עדיין לא אומתו תחת ניתוח נתונים ולכן לא נראה שמנת חיסון שלישית לכלל האוכלוסייה בקבוצות גיל אלה תהיה על הפרק בתקופה הקרובה.

בינתיים הממשלה ממשיכה ביישום תקנות התו השמח, ובהמשך התו הירוק, ונמשכים המאמצים (ולפי אמצעי תקשורת שונים, גם המחדלים...) שלא לאפשר יבוא של נדבקים מחו"ל דרך נתב''ג.  יש לקוות שמאמצים אלה יפחיתו את ההדבקה, אך גורם המפתח הוא כידוע המשך מבצע ההתחסנות והגעה לחיסוניות עדר מלאה. בשלושת הימים האחרונים היקף ההתחסנות עלה לכ-13,000 ויש לקוות שמגמה זו תימשך ותתחזק, שכן יש עדיין מעל מיליון איש ברי חיסון שטרם התחסנו.

כולם בעולם נושאים את מבטם לאנגליה שהחליטה להשתחרר מכל ההגבלות.. הנה תמונת הנדבקים היומיים והתמותה מקורונה באנגליה בחודש האחרון : (מקור - worldmeter)

וכפי שניתן לראות למרות העלייה המאוד מרשימה במס' הנדבקים היומי (מעל 50,000 ליום) גרף התמותה עדיין נותר שטוח מאוד.  יהיה מעניין לעקוב כי ה"ניסוי" הזה רק החל השבוע ולראות אם ההימור שבוריס ג'ונסון לקח, שמרבית המומחים מתנגדים לו נחרצות יצליח או חלילה ייכשל ויגבה עוד מתים וצורך לחזור להגבלות.

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<