חדשות

טיפול בפורסיגה עשוי לשפר הישרדות חולים עם אי-ספיקת לב ומקטע פליטה ירוד של חדר שמאל (JAMA Cardiol)

30/07/2021

 

במאמר שפורסם בכתב העת JAMA Cardiology מדווחים חוקרים על תוצאות מחקר חדש, מהן עולה כי טיפול ב-Dapagliflozin (פורסיגה) מלווה בשיפור משמעותי בשיעורי ההישרדות ללא-אירועים ושיעורי הישרדות כוללים של חולים עם אי-ספיקת לב ומקטע פליטה ירוד של חדר שמאל.

 

ברקע למחקר מסבירים החוקרים כי רופאים מתקשים להעריך את התועלת ארוכת הטווח הצפויה של טיפול בפורסיגה ומטרתם כעת הייתה לבחון את ההשפעות ארוכות הטווח הצפויות של פורסיגה בחולים עם אי-ספיקת לב ומקטע פליטה ירוד של חדר שמאל.

 

החוקרים השלימו ניתוח של ממצאי מחקר DAPA-HF (Dapagliflozin and Prevention of Adverse Outcomes in Heart Failure), מחקר אקראי ומבוקר-פלסבו להערכת תוצאות הטיפול בפורסיגה בחולים עם אי-ספיקת לב ומקטע פליטה של חדר שמאל של עד 40%, מדד תפקודי לפי סיווג NYHA של 2-4.

 

החוקרים קבעו את צפי הישרדות ללא-אירועים באדם בגיל 65 שנים ומדווחים כי הטיפול בפורסיגה לווה בהארכת משך הישרדות ללא-אירועים של 2.1 שנים (רווח בר-סמך 95% של 0.8-3.3, p=0.002). כאשר הם בחנו את שיעורי התמותה מכל-סיבה, תוחלת החיים הצפויה על-סמך נתוני מחקר DAPA-HF באדם בגיל 65 שנים עמדה על 9.1 שנים בזרוע הפלסבו ועל 10.8 שנים בזרוע הטיפול בפורסיגה, עם שיפור הישרדותי של 1.7 שנים (רווח בר-סמך 95% של 0.1-3.3, p=0.03) עם פורסיגה.

 

התוצאות היו דומות כאשר החוקרים בחנו את הנתונים בגילאים שונים ובתתי-קבוצות של חולים במחקר DAPA-HF, כאשר הממצאים הדגימו באופן דומה תועלת של פורסיגה מבחינת הישרדות ללא-אירועים והישרדות כללית.

 

ממצאים אלו עשויים לסייע בהבנת התועלת של הטיפול בפורסיגה בחולים עם אי-ספיקת לב ומקטע פליטה ירוד של חדר שמאל.

 

JAMA Cardiol. Published online July 28, 2021

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<