הודעות אירגונים

הרופא הנכון, בזמן הנכון - פעמיים

16/12/2019


אפילו ד"ר יונס עוראווה לא האמין שזה קורה לו. בפעם השנייה ובפער של כחצי שנה בלבד –שוב היה במקום הנכון ובזמן הנכון להציל מישהו מעובדי המרכז הרפואי הלל יפה.

האמירה "להיות במקום הנכון ובזמן הנכון" היא לא סתם קלישאה, לפחות לא במקרה של ד"ר עורוואה יונס, רופא בכיר במערך הכירורגי של המרכז הרפואי הלל יפה. בהפרש של 8 חודשים בלבד הציל ד"ר יונס שני עובדים בבית החולים לאחר שהיה נוכח "במקרה" באותו מקום בו התרחשו המקרים. בשביל מישהו שרגיל לסייע בעיקר למטופלים, מדובר ללא ספק בעניין חריג.
המקרה הראשון התרחש בפברואר השנה עת היה ד"ר יונס לבדו בחדר יחד עם ד"ר אלכסנדר קורין, מנהל יחידת הטראומה של המערך הכירורגי, כאשר האחרון לקה בדום לב בסיום משמרת בבית החולים. ד"ר יונס ביצע בו החייאה והציל את חייו.
הפעם השנייה ארעה בחודש החולף עת שהגיע ד"ר יונס למחלקה למשאבי אנוש לשם פגישת עבודה, כאשר בחדר הסמוך, נתקפה שלומית לוגסי, מנהלת מדור משאבי אנוש בתאגיד הבריאות של בית החולים, בשיעול טורדני קשה עד לכדי קוצר נשימה וחנק. ד"ר יונס זינק לחדר הסמוך ופינה אותה מידית לחדר המיון, שם סייע לצוות המיון לחברה למערכת חמצן ולאינהלציה. הוא גם ליווה אותה לאורך כל התהליך במיון, כולל קבלת סטרואידים לווריד ועוד.
"לאחר שהתאוששתי קצת, הצוות בחדר המיון אמר לי שלולא הטיפול המקצועי והאנושי של ד"ר יונס, הייתי ככל הנראה מורדמת ומונשמת", מציינת לוגסי, לאחר שאושפזה לשלושה ימים להשגחה וחזרה השבוע לעבודתה.

בברכה,

דפנה נבו - דוברת
המרכז הרפואי הלל יפה

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2022 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<