חדשות

נזק ריאתי על-רקע אידוי פחות נפוץ במדינות בהן שימוש במריחואנה מותר בחוק (JAMA Network Open)

29/04/2020

 

במדינות בהן התירו בחוק את השימוש במריחואנה נרשמה מספר קטן יותר של מקרי נזק ריאתי על-רקע אידוי או שימוש בסיגריות אלקטרוניות, בהשוואה למדינות בהן מריחואנה עדיין אינה חוקית או זמינה רק לשימוש רפואי, כך עולה מנתונים חדשים מטעם ה-CDC שפורסמו בכתב העת JAMA Network Open.

 

החוקרים מדווחים כי במדינות בהן הותר שימוש במריחואנה בחוק, שיעור מקרי נזק ריאתי על-רקע אידוי או סיגריות אלקטרוניות עמד בממוצע על 1.7 מקרים למיליון אנשים באוכלוסיה, שיעור נמוך משמעותית מזה שתועד במדינות בהן הותר בחוק רק שימוש לצורך רפואי (8.8 מקרים למיליון) או כאשר השימוש במריחואנה היה אסור בחוק (8.1 מקרים למיליון).

 

מכאן עולה כי במדינות בהן הותר בחוק שימוש במריחואנה למטרות הנאה מספר מקרי נזק ריאתי על-רקע אידוי או סיגריות אלקטרוניות היה נמוך ב-7.1 מקרים למיליון אנשים, בהשוואה למדינות בהן הותר שימוש במריחואנה לצורך רפואי וב-6.4 מקרים למיליון אנשים בהשוואה למדינות בהן השימוש במריחואנה היה אסור.

 

ההבדל בשיעור מקרי נזק ריאתי על-רקע אידוי או סיגריות אלקטרוניות בין מדינות שהתירו שימוש רפואי ומדינות בהן השימוש היה אסור באופן גורף לא היה מובהק סטטיסטית.

 

מניתוח סטטיסטי עלה כי השיעור הממוצע של מקרי נזק ריאתי על-רקע אידוי או סיגריות אלקטרוניות היה נמוך יותר במדינות בהן הותר שימוש במריחואנה למטרות הנאה בהיקף של 7.2 מקרים למיליון אנשים באוכלוסיה, בהשוואה למדינות בהן השימוש במריחואנה היה אסור.

 

החוקרים מסכמים וכותבים כי כפי שהוצע בעבר, התרה בחוק של שימוש במריחואנה למטרות הנאה עשויה לסייע בהפחתת הסיכון לנזק ריאתי על-רקע אידוי או שימוש בסיגריות אלקטרוניות.

 

JAMA Network Open 2020

 

לידיעה ב-MedPage Today

 

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<