חדשות

טיפול ב-Remdesivir עשוי להפחת תמותה עקב COVID-19 בדרגה חמורה (מתוך Medscape)

02/08/2020

 

טיפול ב- Remdesivir מלווה בסיכון מופחת לתמותה ושיפור סיכויי החלמה של חולים עם זיהום COVID-19 בדרגה חמורה, כך עולה מנתונים שפורסמו בכתב העת Clinical Infectious Diseases.

 

החוקרים מסבירים כי Remdesivir הינו הטיפול האנטי-ויראלי הראשון כנגד COVID-19 אשר הביא לשיפור התוצאות בחולים במחקרים קליניים. שני מחקרים בארצות הברית הצביעו על תועלת של Remdesivir בחולים עם הזיהום הנגיפי, בעוד שמחקר אחד מבין לא הצליח להדגים תועלת משמעותית לטיפול התרופתי.

 

החוקרים התבססו על נתוני ביניים ממחקר אקראי להערכת שני מינונים של Remdesivir במתן תוך-ורידי ועל נתונים ממדגם רטרוספקטיבי של חולים עם COVID-19 אשר לא טופלו ב- Remdesivir להשוואת היעילות של Remdesivir אל מול טיפול סטנדרטי. תוצאי הסיום העיקריים כללו את המצב הקליני בסולם 1 (תמותה) עד 7 (שוחרר בחיים) ותמותה מכל-סיבה לאחר 28 ימים.

 

ניתוח הנתונים כלל מידע אודות 312 חולים שטופלו ב- Remdesivir ו-818 חולים שלא קיבלו את הטיפול האנטי-ויראלי.

 

שיעורי החלמה לאחר 14 ימים עמדו על 74.4% בקרב מטופלים ב- Remdesivir, לעומת 59% בקבוצת החולים שלא קיבלו את הטיפול האנטי-ויראלי. הסיכויים המתוקנים להחלמה בקבוצת הטיפול ב- Remdesivir היו גבוהים כפליים בהשוואה לחולים שלא קיבלו את הטיפול התרופתי (יחס סיכויים מתוקן של 2.03, p<0.001).

 

לאחר שבועיים, שיעורי תמותה המשוקללים היו נמוכים יותר משמעותית עם הטיפול התרופתי (7.6%) בהשוואה לקבוצת הביקורת (12.5%) (יחס סיכויים מתוקן של 0.38, p=0.001).

 

החוקרים מדגישים כי למרות התוצאות המבטיחות מבחינת שיעורי התמותה על-רקע COVID-19, נדרשים מחקרים פרוספקטיביים נוספים במטרה לאשר את הממצאים.

 

Clinical Infectious Diseases, online July 24, 2020

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<