חדשות

מעכבי תעלות מימן ומעכבי VEGF נכללים ברשימת התרופות למעקב של מנהל המזון והתרופות האמריקאי (מתוך אתר ה-FDA)

04/08/2020

 

רשימת המעקב העדכנית של מנהל המזון והתרופות האמריקאי (Food and Drug Administration) כוללת למעלה מעשרים תרופות או משפחות תרופות, אשר נתונים חדשים הצביעו על סימנים אפשריים לסיכון חמור או מידע בטיחותי חדש.

 

רשימת המעקב, המעודכנת לכיסוי התקופה שבין אוקטובר 2019 ועד מרץ 2020, מבוססת על נתוני מערכת Adverse Event Reporting System של מנהל המזון והתרופות האמריקאי ומופיעה באתר האינטרנט של הסוכנות.

 

נוכחות תרופה ברשימה אינו מעיד כי הסוכנות מצאה כי התרופה קשורה עם הסיכון האמור, אלא רק כי הסוכנות זיהתה בעיית בטיחות אפשרית. במידה ובחינה נוספת תעיד כי הטיפול התרופתי קשור עם הסיכון הנ"ל, מנהל המזון והתרופות האמריקאי עשוי לנקוט פעולה, כולל דרישה לשינוי תוויות הטיפול, הגבלת השימוש בתרופה, או במקרים נדירים, הסרת התרופה מהמדפים.

 

חלק גדול ממעכבי תעלות מימן הופיעו ברשימה; בחלק מהמקרים, זוהה יותר מסיכון אפשרי אחד. קבוצה אחת של 10 מעכבי תעלות מימן נקשרה ם סיכון אפשרי לתסמונת SIADH (Syndrome of Inappropriate Antidiuretic Hormone). קבוצה אחרת של 13 מעכבי תעלות מימן נקשרה עם סיכון אפשרי ל-AGEP (Acute Generalized Exanthematous Pustulosis).

 

עוד נכללת ברשימה Hydroxychloroquine Sulfate (פלקווניל), אשר הייתה שנויה במחלוקת בכל הנוגע למקומה בטיפול כנגד COVID-19, ומוצרים המכילים Hydroxychloroquine נכללו ברשימה מאר והסוכנות זיהתה סיכון אפשרי לפוספוליפידוזיס.

 

השימוש ב-Crisaborole, המשמש באופן נרחב לטיפול באקזמה בדרגה קלה-עד-בינונית, נקשר עם סיכון אפשרי לדלקת עור ממגע. חלק תופעות הלוואי של תווית הטיפול עודכן במרץ 2020 לכלול דלקת עור ממגע על-רקע אלרגי.

 

באתר הסוכנות ניתן לראות את הרשימה המלאה של תרופות הנכללות כעת ברשימת המעקב של מנהל המזון והתרופות האמריקאי.

 

מתוך אתר ה-FDA

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<