חדשות

כמחצית מהחולים עם מלנומה מתקדמת צפויים להגיב למשלב Pembrolizumab עם אינטרפרון (J Clin Oncol)

22/12/2018

 

בחולים עם מלנומה מתקדמת תועדו שיעורי תגובה גבוהים יותר עם טיפול משולב ב-Pembrolizumab (קיטרודה) ו-Peglated Interferon Alfa-2b, כך עולה מתוצאות מחקר קטן בשלב Ib/II, שפורסמו בכתב העת Journal of Clinical Oncology.

 

במאמר הנוכחי מדווחים החוקרים על תוצאות משלב Pembrolizumab/PEG-IFN בחולים עם מלנומה מתקדמת, אשר לא קיבלו טיפול קודם במעכבי PD-1 (Programmed Death). מינון הטיפול ב-PEG-IFN (1, 2 ו-3 מק"ג/ק"ג/שבוע) הועלה בהתאם לסבירות לרעילות בשלושה מדגמים שכללו ארבעה חולים כל אחד, בעוד שמינון Pembrolizumab נקבע על 2 מ"ג/ק"ג כל שלושה שבועות בחלק המחקר בשלב Ib. חלק המחקר בשלב II כלל 31 חולים.

 

התוצאים העיקריים של המחקר כללו את בטיחות הטיפול והיארעות רעילות מגבילת-מינון. תוצאים משניים כללו את שיעורי התגובה האובייקטיבית, הישרדות ללא-התקדמות והישרדות כוללת.

 

המחקר כלל 43 חולים עם מלנומה בשלב IV ובעת ניתוח הנתונים, חציון משך המעקב עמד על 25 חודשים (טווח של 1-38 חודשים). כל 43 החולים דיווחו על לפחות אירוע חריג אחד; אירועים חריגים על-רקע הטיפול, בדרגה 3/4, תועדו ב-21 מבין 43 החולים (48.8%).

 

תגובה אובייקטיבית תועדה בכל שלושת המינונים בקרב 43 החולים הזמינים להערכה. שיעורי התגובה האובייקטיבית עמדו על 60.5%, כאשר 46.5% מהחולים הדגימו תגובה מתמשכת. חציון משך ההישרדות ללא-התקדמות עמד על 11 חודשים בכלל החולים וטרם נקבע בקרב החולים שהגיבו לטיפול המשולב, בעוד שחציון ההישרדות הכוללת טרם נקבע בכלל החולים. שיעורי ההישרדות ללא התקדמות מחלה לאחר שנתיים עמדו על 46%.

 

החוקרים מסכמים וכותבים כי משלב Pembrolizumab/PEG-IFN הדגים פרופיל רעילות מתקבל על הדעת, עם עדויות מבטיחות אודות היעילות הקלינית בחולים עם מלנומה גרורתית, אשר לא טופלו בעבר במעכבי PD-1. ממצאים אלו תומכים בהשלמת מחקרים נוספים להערכת משלב זה באוכלוסיית חולים זו.

 

J Clin Oncol 2018; 36:3450-3458

                  

לידיעה ב-MedPage Today

 

 

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני