הרצאות מצגות

פרופ' לי קפלן: איך בונים אסטרטגיה יעילה לטיפול בהשמנה ?

26/07/2017

מאת מערכת אי-מד

בהרצאה שנערכה במסגרת יום עיון מדעי בת''א הציג  פרופ' לי קפלן את הגישות והאסטרטגיות היעילות לטיפול בהשמנה, תוך שהוא מציג מחקרים תומכים לכך.

להלן המסרים המרכזיים של ההרצאה :

·         הגישה למטופל צריכה להיות מלווה בביטחון עצמי (בהתבסס על הידע הקיים על המחלה והטיפולים) , בתמיכה,  וללא שיפוטיות

·         מדידת BMI בכל ביקור

·         להדגיש למטופלים שמנים את הסיכונים של השמנת יתר ואת התועלות הבריאותיות של ירידה במשקל

·         הצג למטופל את התחלואה הנלווית הקשורה להשמנת יתר (כולל סיבוכים כמו דום נשימה, סרטן, סוכרת מחלות קרדיווסקולריות ועוד) 

·         הגדר טיפול בשלבים : שינוי סגנון חיים, טיפול תרופתי, טיפול ניתוחי במידת הצורך לרבות אפשרות לשילובים . בהקשר זה הציג פרופ' קפלן את המחקר שבו נמצא כי מתן ליראגלוטייד 3 מ"ג (סקסנדה) לאחר שינוי סגנון חיים ותזונה למשך 20 שבועות שהוביל להפחתה של כ-6 ק"ג בקרב כלל המשתתפים, גרם לירידה נוספת של 6-8 ק"ג (ובמצטבר בכ-13 ק"ג) לעומת טיפול בפלצבו , כדוגמא לשילוב נכון ויעיל של שינוי סגנון חיים וטיפול פרמקולוגי.

·         צפה לטיפול לכל החיים של המשטר האפקטיבי

·         עזור למטופל לתחזק ולשמור את הירידה במשקל באמצעות סגנון חיים בריא כולל תזונה בריאה, פעילות גופנית, שינה איכותית והפחתת לחץ נפשי .

הוא מסכם בכך שצריך להתקדם לאט עם המטופל, לבחון גישות שונות כולל שילובים, לתמוך במטופל, להתמיד, ופשוט "להיות שם" עבור המטופל.

 

לצפייה בהרצאה המלאה (מומלץ)

 

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<