חדשות

ה-FDA אישר לראשונה בדיקה מוחית המסייעת לאבחון ADHD (מדסקייפ)

21/07/2013

מאת מערכת אי-מד

מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) אישר בשבוע שעבר את הבדיקה המוחית הראשונה שמאפשרת לאבחן ADHD (הפרעת קשב וריכוז, attention-deficit/hyperactivity disorder) בילדים ומתבגרים, בגילאי 6-17.  

בכתבה שפורסמה במדסקייפ דווח כי מכשיר האבחון מכונה 'מערכת NEBA ' , ראשי תיבות של Neuropsychiatric EEG-Based Assessment Aid ; הבדיקה, שאינה חודרנית ומבוססת על טכנולוגית אא"ג (אלקטרואנצפלוגרם), מחשבת את היחס שבין גלי התטא והבטא במוח במשך כ-15-20 דקות. בילדים ומתבגרים עם ADHD , יחס התטא-בטא גבוה יותר מאשר בילדים שלא סובלים מההפרעה. לפי ה-FDA, בשילוב בדיקה רפואית ופסיכולוגיות מלאה, מערכת ה-NEBA מסייעת באבחון של ADHD או בהכוונה להמשך בדיקות להפרעות אחרות המלוות בתסמינים דומים.  

בכתבה מדווח כי אישור המערכת התבסס בחלקו על מחקר קליני בבני נוער ובילדים עם הפרעות קשב או התנהגות, בו הוערכו הילדים על ידי רופאים שהשתמשו בבדיקת גלי המוח בנוסף לאבחון סטנדרטי באמצעות פרוטוקול אבחון  שכלל בדיקות גופניות ופסיכולוגיות. מומחי ADHD בלתי תלויים בחנו את הממצאים בכדי לקבוע האם כל אחד מהמטופלים התאים לקריטריה של ADHD או הפרעה אחרת. המחקר מצא כי הוספת מבחן גלי המוח להערכה הקלינית סייע לרופאים המטפלים לאבחן טוב יותר ADHD מאשר באמצעות הבדיקה הקלינית הסטנדרטית בלבד.

 לכתבה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2022 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<