חדשות

חברת אלי לילי מודיעה על עצירת המחקר להערכת טיפול בנוגדנים כנגד COVID (מתוך MedPage Today)

15/10/2020

 

חברת אלי לילי הודיעה על עצירת המחקר בשלב III להערכת נוגדנים חד-שבטיים לטיפול ב-COVID-19, טיפול דומה לזה שניתן לנשיא דונלד טראמפ, בשל סוגיות הנוגעות לבטיחות הטיפול.

 

חוקרים פדראליים זיהו בעיות הנוגעות לבקרת איכות במפעל התרופות המיועד לייצר את אחת מתרופות החברה במידה וזו תאושר לטיפול בנגיף הקורונה.

 

חברת ג'ונסון וג'ונסון הודיעה בכוונתה להמתין מספר ימים לקבלת חוות הדעת של ועדת המעקב אודות המחקר המתקדם שלה להערכת חיסון כנגד COVID-19, אשר הושהה בעקבות מקרה תחלואה לא-מוסבר באחד המשתתפים.

 

בינתיים מהנתונים מארצות הברית עולה כי ב-40 מדינות חלה עליה משבוע לשבוע בנגיף הקורונה. היקף האשפוזים עקב COVID-19 עלה על 35,000, מספר שיא במהלך 6 השבועות האחרונים. באירופה דווח על מספר שיא של 700,000 מקרי COVID-19 בשבוע החולף.

 

מסקר בארצות הברית עולה כי רק כמחצית מהאמריקאים מוכנים לקבל חיסון כנגד נגיף הקורונה הזוכה לתמיכה של מנהל המזון והתרופות האמריקאי, כאשר מדובר בירידה בשיעור הנשאלים המסכימים לקבלת החיסון משיער של 66% בחודש יולי.

 

מנהל המזון והתרופות האמריקאי נתון תחת לחץ כבד מצד ממשל טראמפ הדוחף לאישור לשימוש דחוף של חיסון כנגד נגיף הקורונה.

 

לידיעה ב-MedPage Today

 

הערת מערכת:

יממה לאחר שהחברה דיווחה על תוצאות ביניים מבטיחות ואף ביקשה מה-FDA להעניק אישור דחוף, מתפרסם דיווח זה שעוצר כרגע את תהליך האישור

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<