חדשות

המרכז לידע ומידע: נעצרה הירידה בתחלואת קורונה ויש עלייה במקדם ההדבקה הארצי, 23 מנהלי המח' הפנימיות ערביים בקריאה נרגשת לציבור הערבי להפסיק החגיגות ההמוניות ושמירת הנחיות הריחוק

05/11/2020

מאת מערכת אי-מד

עצירת הירידה במספר הנדבקים היומי  שהסתכם אמש ב-754 , מול ממוצע יומי של השבוע האחרון שעומד על 656 , 2% חיוביים (2.8% לא כולל בדיקות סקר) מדאיגה את מערכת הבריאות שכן מקדם ההדבקה נמצא במגמת עלייה, והחשש הוא שהמשך צעדי ההקלה עלול להוביל להתפרצות מחודשת. 

בדו"ח היומי של המרכז לידע ומידע   כותבים מחברי הדו"ח :

"הנתונים מהימים האחרונים מעידים באופן ברור על עצירה בירידת התחלואה וכן על עלייה במקדם ההדבקה ברמה הארצית. אם תימשך המגמה הנוכחית, לאור ההקלות שבוצעו ואלו אשר עומדות על הפרק, צפויה עלייה מחודשת בתחלואה כבר בתקופה הקרובה.

 לפי שעה, הממוצע השבועי של מספר החולים החדשים במצב קשה ושל מספר המתים, מדדים המגיבים מאוחר ממדד המאומתים החדשים, הנם נמוכים מאשר בשבוע שעבר. "

במקביל, על רקע נתוני העלייה בהדבקה בחברה הערבית, מפרסם האיגוד לרפואה פנימית את ההודעה הבאה: 

 יוצאים היום 23 מנהלי מחלקות פנימיות ערבים, מתוך 111 מחלקות פנימיות בבתי החולים – זה כוח אדיר!

הבוקר יוצאים בפעם הראשונה כלל המנהלים הערביים בישראל של המחלקות הפנימיות ומחלקות פנימיות קורונה, בקריאה נרגשת ונדירה לאוכלוסייה הערבית בישראל:
"קיווינו שלא יהיה בזה צורך, אך קולות המוזיקה והזיקוקים בכפרים ובערים נמשכים, עלינו לעשות הכול כדי לקטוע את שרשרת ההדבקה של הקורונה, ולא להגיע לסגר שלישי.

כשברקע מקדם הדבקה של 1.15 בחברה הערבית, מפצירים מנהלי המחלקות הפנימיות:
בואו נפסיק את החגיגות ההמוניות, את אירועי האבל ההמוניים, חשוב להקפיד על ההנחיות החשובות לשמירה על הבריאות: ריחוק פיזי, היגיינה, מסכות, צריך להתאפק עם חיבוקים ונשיקות במפגשים, חובה להקפיד על בידוד לחולים, וגם חשוב ללכת לקופות החולים ולהתחסן נגד שפעת
. "

מאיזה בתי חולים הם? 
זיו (צפת), הגליל (נהריה), העמק (עפולה), פוריה (טבריה), בתי החולים בנצרת (משפחה קדושה והאנגלי), רמב"ם, בני ציון וכרמל (חיפה), הלל יפה (חדרה), איכילוב תל אביב), ברזילי (אשקלון) וסורוקה (באר שבע)

מצו"ב פנייתם לציבור הערבי בישראל

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<