חדשות

גם (בעקבות בילינסון) בי''ח רמב''ם יפעיל את בית החולים התת קרקעי עם כושר קליטה של 1500 חולי קורונה, במקביל החל מבצע ''ערבות הדדית'' של העברת חולי קורונה מהצפון למרכז

17/09/2020

מאת מערכת אי-מד

בהמשך להודעת בי"ח בילינסון אמש על פתיחת בית החולים לחולי קורונה בחניון בית החולים עם יכולת קליטה של 200 חולי קורונה, מודיע היום גם בית החולים רמב"ם על הפעלת בית החולים התת קרקעי, שמסוגל לקלוט עד 1500 חולים בזמן מלחמה.

להלן ההודעה:  

הנהלת רמב״ם קיבלה החלטה אסטרטגית לטובת הצלחת המאבק בקורונה, ומתוך ראייה מפוקחת שאנו צפויים להתמודד בתקופה הקרובה עם מספרים גדלים והולכים של חולים  - להפעיל את בית החולים התת קרקעי לטיפול וקליטת חולי קורונה. העברת מחלקות הקורונה למתקן התת קרקעי צפויה להתחיל בשבוע הבא, בשאיפה - לפני יום כיפור . בשבועות האחרונים בוצעו במקום סימולציות רבות כדי ללמד את הצוותים על התפקוד באיזור שונה מהמחלקות המוכרות להם. בשלב ראשון - שיחל בשבוע הבא צפוי המקום לקלוט כמה עשרות חולים - העברה של המחלקות הקיימות כעת במתחם הקורונה בבניין מאייר.                                

רקע: בית החולים התת קרקעי (ע"ש סמי עופר) נבנה אחרי מלחמת לבנון השניה בתפיסה שבית חולים מרכזי כמו רמב"ם ייאלץ לתפקד באופן מלא תחת התקפת טילים. המתקן שבימי שגרה משמש כחניון, מסוגל לקלוט עד 1500 חולים בזמן מלחמה - כל תשתיות התקשורת, הגזים הרפואיים, המיזוג , האינסלטציה וכו - מטומעים כבר בקירות ומוכנים להפעלה מהירה. עם התפרצות מגיפת הקורונה התבקשה הנהלת רמב"ם ע"י משרד הבריאות להיערך לתרחיש של קליטת חולי קורונה במתקן התת קרקעי.  יכולת הקליטה המירבית של חולים במקום, שנקבעה ע"י משרד הבריאות היא עד 770 חולים - 170 מונשמים ו 600 בינוני וקשה

בתוך כך החלה גם העברת חולי קורונה מהצפון למרכז.

ד"ר דרור דיקר, מנהל מחלקה פנימית/קורונה ויו"ר האיגוד לרפואה פנימית לשעבר,  התייחס למהלך הזה :

 "תחושת החירום, שמלווה אותי מאז אתמול, במבצע 'ערבות הדדית', העברת חולי קורונה מבתי החולים בצפון הארץ למרכז ולדרום, מלווה בתחושת גאווה עצומה - להיות רופא פנימאי בימים קשים פיזית ונפשית אלו", מבקש למסור ד"ר דרור דיקר פנימאי, מנהל פנימית קורונה ה' בבי"ח השרון.

"מדובר בקבלת עשרות חולים במרכז ובדרום הארץ, כעזרה ותמיכה במחלקות פנימיות קורונה, בצפון ובירושלים.
זהו מבצע לוגיסטי מורכב של שינוע אנשים, תוך כדי טיפול רפואי, ועם הכרח לשמר רצף תרופתי".

"הארוע הזה מסמל יותר מכל את חוזקנו ויחודנו ברפואה הישראלית בכלל, וברפואה הפנימית בפרט. חוזק ושותפות גורל, הנותנים את הביטחון כי מערכת הרפואה הישראלית לא תקרוס".

"הערבות ההדדית,  התמיכה, ההבנה ושיתופי הפעולה בעיתות שגרה, כפי שקיימים אצלנו הפנימאים - גם בימים אחרים ללא קורונה עם עומסים שגרתיים, מהווים את הבסיס ליכולת הגמישות, להעביר מידע רפואי על החולים, להיוועץ בדרכי הטיפול, בהתמודדות עם מצבים רפואיים משתנים במהירות, תוך כדי עמידה מול וירוס מתעתע".
 
"נוהגים לומר כי הציניות היא הנשק של החלש, בימים אלו, הציניות הינה הנשק של הוירוס. בואו נחזיר את הערבות ההדדית נשמור על כללי הזהירות האישית ונעלים את הציניות. נעלים את הוירוס!"

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<