הודעות אירגונים

פריצת דרך בבדיקות לנשים בהריון

20/03/2016

 חברת "כצט" (CTS ) בשיתוף עם מעבדות "פרונטו דיאגנוסטיקה" משיקות לראשונה בישראל: GenomiT

הדור הבא של בדיקת דם האם לזיהוי תסמונות בעובר.

בדיקת דם האם הראשונה והיחידה שמצליחה לנתח כל כרומוזום על גנום העובר ברמת קריוטיפ מי שפיר

לראשונה בישראל, חברת התרופות "כצט" (CTS ) בשיתוף עם מעבדות "פרונטו דיאגנוסטיקה", משיקה את "הדור הבא של בדיקות ה- "NIPT  בישראל:   GenomiT , בדיקת הדם הגנטית המתקדמת בעולם והיחידה שמסוגלת לנתח את כל הגנום (המידע הגנטי) של העובר ברמת תובנות קריוטיפ.

GenomiT הינה בדיקת דם האם פשוטה ולא פולשנית, לאיתור תסמונות בעובר. הבדיקה, אשר ניתן לבצעה החל מהשבוע העשירי להיריון, מיועדת לנשים בהיריון אשר רוצות לדעת יותר על העובר בשלב מוקדם בהריון או שאינן יכולות או רוצות להסתכן בביצוע דיקור מי שפיר או סיסי שלייה ללא צורך.

בדיקת GenomiT   מאתרת תסמונות אצל העובר אשר לא ניתנות לאיתור בבדיקות סקר אחרות . זוהי בדיקת הסקר הלא פולשנית הכי קרובה למי השפיר. 

מחברת כצט וחברת פרונטו דיאגנוסטיקה נמסר: אנו גאים ונרגשים להביא לישראל את בדיקת ה-NIPT המתקדמת בעולם, אשר תאפשר לכל אשה בהריון, לבדוק את כל הכרומוזומים בגוף העובר החל מהשבוע ה-10 להריון באמצעות בדיקה פשוטה ולא פולשנית. למעשה, מדובר בבשורה מהפכנית בעולם בדיקות ה- NIPT .

הבדיקה פותחה ע"י חברת סיקוונום האמריקאית, אשר מובילה את תחום בדיקות ה-NIPT בעולם ומבצעת כיום למעלה מ- 4,000 בדיקות בשבוע. זוהי החברה הראשונה והגדולה בעולם המערבי שהציעה את בדיקת הדם באופן מסחרי לשימוש רפואי שאינו מחקרי . החברה פרסמה מחקרים קליניים בהם הציגה את הטכנולוגיה, את השיטה וביססה מסד נתונים רחב המאפשר מתן תוצאות בעלות מהימנות גבוהה.  

הבדיקה הושקה בארה"ב בשנת 2015 ועד כה בוצעו כ-6000 בדיקות.

עלות הבדיקה: מדובר בבדיקה פרטית במחיר של 5400 ₪ . כמו כל בדיקות ה- NIPT הקיימות ניתן לקבל החזרים בכל קופות החולים דרך השב"ן והביטוחים הפרטיים בהתאם לפוליסת המבוטחות.

אודות כצט

כצט בע"מ היא חברת תרופות ומוצרי צריכה מהמובילות בישראל, הפועלת בשוק הישראלי משנת 1921. בתחום הבריאות, כצט מספקת לחולים ולרופאים בישראל תרופות מרשם, תרופות ללא מרשם ותכשירים רפואיים חדשניים ואיכותיים לשיפור איכות חיי המטופלים. מקור התרופות המיוצרות בכצט הוא בפיתוח עצמי או על פי הסכמי ידע. כל המוצרים עומדים באישורים ובתקני האיכות המחמירים ביותר. מוצרי כצט נמכרים בכל בתי המרקחת, קופות החולים והמוסדות הרפואיים, הן בישראל והן ברחבי העולם.  בשלהי 2014,  החלו חברות כצט ופרונטו דיאגנוסטיקה לשתף פעולה ומאז פועלות לשיפור הבריאות והנגשת הבדיקות הגנטיות לציבור רחב.

אודות פרונטו דיאגנוסטיקה

פרונטו דיאגנוסטיקה מובילה את האבחון הגנטי בישראל מאז 1993. החברה מפעילה מעבדה גנטית מאושרת משרד הבריאות המספקת שירותי בדיקות גנטיות לכל קופות החולים, בתי החולים, חברות תרופות ולקוחות פרטיים בארץ ובחו"ל.

צוות המעבדה המיומן כולל בעלי תארים מתקדמים בגנטיקה וביולוגיה מולקולרית ומוכר כמוביל הן מהצד המדעי והן בשירות על ידי הקהילה הרפואית בישראל.

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני