הודעות אירגונים

''סוכרת יכולה לפגוע בכולם'': קמפיין משותף במסגרת חודש המודעות לסוכרת של א.י.ל - אגודה ישראלית לסוכרת, האגודה לסוכרת נעורים (סוג 1) בישראל ועמותת 'מהיום' במטרה להעלות את המודעות לסוכרת סוג 1 ו- 2

10/11/2016

א.י.ל - אגודה ישראלית לסוכרת, האגודה לסוכרת נעורים (סוג 1) בישראל ועמותת "מהיום-הפורום הישראלי לאורח חיים בריא" משיקות קמפיין משותף במסגרת חודש המודעות העולמי לסוכרת, בשם "סוכרת יכולה לפגוע בכולם. אל תתנו לה לנצח! יום הסוכרת הבינלאומי, שיצוין ברחבי העולם ובישראל ב-14/11, זוכה בשנים האחרונות לתשומת לב מיוחדת בשל מספר החולים המזנק, העומד כיום  על כ-380 מליון מאובחנים ברחבי העולם.

השנה, הקמפיין יתמקד בהעלאת המודעות לסוכרת סוג 1ו- 2, לסיבוכים הנובעים ממנה ובדרכים למנוע אותם. באמצעות הקמפיין, שואפות העמותות להביא לידיעת הציבור הרחב את היקף התחלואה בישראל שנמצאת בעלייה בכל חלקי הארץ, את סיבוכי המחלה השונים וכיצד ניתן למנוע את אותם באמצעות גילוי מוקדם, איזון רמות הסוכר בדם ושמירה על אורח חיים בריא.

במסגרת הקמפיין, יעלו החל מה-13/11 תשדירי רדיו, סרטון ומודעות וידאו בפייסבוק שיובילו כולם אל אתר אינטרנט ייעודי שיפנה את הציבור לקבלת מידע נרחב על מחלת הסוכרת, הן מסוג 1 והן מסוג 2, הטיפול בה והאפשרות למנוע את סיבוכי המחלה.

סרטון הקמפיין יציג לוח בסגנון המשחק "איקס עיגול" שעליו מוצגים אנשים בגילאים שונים. על הלוח יתנהל לכאורה משחק באמצעות שימוש בעיגול הכחול המזוהה עם מחלת הסוכרת, וסימון איקס. בסיום המשחק – מסומנת שורה של שלושה אנשים המוקפים בעיגול הכחול, לצד הקריינות: "בישראל כחצי מיליון איש עם סוכרת סוג 1 ו-2 ועוד למעלה מחצי מיליון במצב טרום סוכרת. גילוי מוקדם, איזון רמות הסוכר בדם ושמירה על אורח חיים בריא, הם המפתח לאיכות חיים ולאריכות חיים והם חשובים למניעה ולהפחתה של סיבוכי המחלה. אל תתנו לסוכרת לנצח.

בנוסף, יחולקו לאלפי הרצים בנקודת הזינוק של מרוץ הלילה של תל אביב צמידים כחולים זוהרים בחושך להעלאת המודעות למחלת הסוכרת והקריאה לאמץ אורח חיים פעיל. בשיתוף עיריית תל אביב-יפו המקדמת את תוכנית ״בתיאבון״ לחיים בריאים.

מוטי פרלמוטר, מנכ"ל א.י.ל, אגודה ישראלית לסוכרת: "מידי שנה אנו עדים למספר ההולך וגדל של חולים המאובחנים בסוכרת סוג 2 ומספר האנשים המאובחנים במצב של טרום סוכרת. הסוכרת מתגלה בין חמש לשמונה שנים אחרי שהיא בעצם החלה. אלה הן שנים אבודות מבחינת החולה הן בשמירה על אורח חיים בריא והן במלחמה בסיבוכים השונים שנובעים מהמחלה, כגון פגיעה בראיה, בגפיים, מחלות לב וכליות ועוד. ומכאן יש חשיבות עצומה לגילוי מוקדם כמניעה ועל מנת להקדים תרופה למכה. אגודת א.י.ל פועלת רבות על מנת להעלות את המודעות למחלה וחשיבות הגילוי המוקדם ומניעת הסיבוכים. וגם היום, אנו קוראים לכם, לכו להיבדק!"

מדי יעקבזון, מנכ"לית אגודה לסוכרת נעורים (סוג 1) בישראל: "חברנו לקמפיין משותף של כל עמותות הסוכרת בישראל, מתוך אמונה כי מחלת הסוכרת והמודעות לה הינה סוגיה בעלת חשיבות קריטית. מאחר וסוכרת מסוג 1 היא מחלה כרונית שעלולה להתפרץ בכל גיל ומלווה את החולה לכל אורך חייו, בחרנו השנה לשים דגש על העלאת המודעות לגילוי מוקדם ולחשיבות השמירה על איזון הסוכרת, למניעת הסיכון לסיבוכיה. אנו באגודה לסוכרת נעורים (סוג 1), ממשיכים לפעול במרץ לטובת קהילת סוכרת מסוג 1 בישראל, באמצעות קידום מחקר למציאת מרפא למחלה, ושיפור איכות חייהם בהווה ובעתיד, בין עם בייצוג האינטרסים מול הגופים הממשלתיים והציבוריים ובסיוע בהתמודדות היומיומית לסוכרתיים ובני משפחותיהם".

איילת מייזנר, מנכ"לית עמותת "מהיום - הפורום הישראלי לאורח חיים בריא": "מחלת הסוכרת מוגדרת כ'מגיפה של המאה ה-21'. היא יכולה לפגוע בכולם, בין אם מדובר בילדים, צעירים או מבוגרים, למרבה הצער, שכיחותה גבוהה יותר בקרב אוכלוסיות ממעמד סוציואקונומי נמוך. על פי הערכות גורמי הבריאות בעוד כשלושים שנה מספר חולי הסוכרת בישראל יעמוד על כמיליון ורבע בני אדם. אלו תחזיות קודרות, שצריך להילחם בהם. ההוצאה הלאומית על הטיפול במחלת הסוכרת וסיבוכיה, מגיעה לכ-20% מההוצאות הלאומיות לבריאות. עמותת מהיום מקדמת סביבה תומכת לחיים בריאים, אני מברכת את  המסקנות המסתמנות של ועדת הרגולציה של משרד הבריאות לסימון מזון מזיק לבריאות. זהו הכיוון הנכון: עידוד הציבור לשמור על אורח חיים בריא, המשלב תזונה מאוזנת ופעילות גופנית".

למידע נוסף בקרו באתר הקמפיין "סוכרת יכולה לפגוע בכולם": לחצו כאן
א.י.ל, אגודה ישראלית לסוכרת – לחצו כאן

האגודה לסוכרת נעורים (סוג 1) בישראל –לחצו כאן

עמותת "מהיום" - לחצו כאן

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<