הודעות אירגונים

לראשונה בישראל: מימון ציבורי למערכת הפריסטייל ליברה למבוטחי ''מאוחדת''

21/08/2017

קופת החולים מאוחדת היא הראשונה להכליל בתכנית השב"ן (שירותי בריאות נוספים) את הטכנולוגיה המהפכנית ופורצת הדרך, פריסטייל ליברה, אשר משמשת לניטור רמת הסוכר ומונעת את הצורך בדקירה שגרתית של האצבע עבור סוכרתיים. המערכת תסופק לסוכרתיים מבוטחי קופת חולים מאוחדת העונים לאינדיקציה הרפואית המתאימה על פי כללי הזכאות שהוגדרו בתכנית השב"ן של מאוחדת, ובכפוף לאישורים הרפואיים הנדרשים כמקובל.

מערכת הפריסטייל ליברה הינה מערכת לניטור רמות הסוכר המחליפה את בדיקות הסוכר מהאצבע בסריקה ללא צורך בדקירה של האצבע וללא כיולים. הניטור מתבצע על ידי שימוש בטכנולוגיית Flash ( (Flash Glucose Monitoring באמצעות סריקה של חיישן הנמצא על גב הזרוע. המערכת מתעדכנת כל דקה ונותנת מידע על מגמות רמות הסוכר. בנוסף לכך, היא אוגרת נתונים למשך 90 יום, ובכך מסייעת לצוות הרפואי לקבל את התמונה המלאה על מצב הסוכרת, ובהתאם לכך לקבל החלטות טיפוליות מותאמות אישית עבור כל מטופל ומטופל.

הפריסטייל ליברה הינה פריצת דרך משמעותית ומהפכנית בתחום הטיפול בסוכרת. מעבר לתרומתה הגדולה לאיכות חיי המטופלים, והשפעתה על איזון הסוכרת, המערכת מספקת ערך מוסף משמעותי בהשוואה לסטנדרט הטיפולי הקיים. ניסיון קליני רחב בעולם* מדגים כי השימוש במערכת תרם לירידה ניכרת במופעי ההיפוגליקמיה הלילית והכוללת, וזאת מבלי להתפשר על איזון רמות הסוכר הכולל. לממצאים אלה ישנה משמעות קריטית לשיפור הטיפול בסוכרתיים ולמניעת סיבוכי הסוכרת.

מערכת הפריסטייל ליברה הנמצאת בשימוש של למעלה מ-300,000 סוכרתיים ברחבי העולם, פותחה על ידי Abbott Diabetes Care . המערכת הושקה בישראל לפני כשנה, ומשווקת על ידי "גפן מדיקל", המתמחה במתן מגוון פתרונות מתקדמים להתמודדות עם סוכרת.

גיא גפן, מנכ"ל ובעלים של חברת גפן מדיקל,  "ההתנסות המקומית בפריסטייל ליברה בשלושה מרכזים רפואיים בישראל הדגימה ירידה משמעותית במדד ה- HbA1c של הנבדקים שהשתמשו בפריסטייל ליברה לאחר 8 שבועות שנשמרה גם לאחר 24 שבועות, ומידת שביעות רצון גבוהה מאוד של המשתמשים.

לנתון זה משמעות מרחיקת לכת לגבי הטיפול בסוכרת והיכולת להגיע לאיזון. אני מברך על שיתוף הפעולה החדש עם קופת חולים מאוחדת שמאפשרת למבוטחיה הסוכרתיים להיות הראשונים ליהנות מזמינות גבוהה יותר למערכת וליתרונותיה."

ד"ר יואל טולדנו, מנהל תחום סוכרת ואנדוקרינולוגיה במאוחדת מדגיש כי "הכללת הפריסטייל ליברה בתכנית השב"ן הינו צעד נוסף שהקופה מקדמת בתחום החדשנות, ובכך ניצבת מאוחדת בחזית הטכנולוגית לשיפור השירותים הרפואיים הניתנים ללקוחותיה. הטכנולוגיה מאושרת במסגרת השב"ן לחולי סוכרת מסוג 1, אשר אינם עונים לקריטריונים של טיפול במד סוכר רציף במסגרת הסל, וכן לחולי סוכרת מסוג 2 על משאבת אינסולין. מחקרים הוכיחו שככל שחולה הסוכרת מנטר יותר את רמות הסוכר שלו, כך הסוכרת מאוזנת יותר.

חברת' גפן מדיקל' עוסקת בייבוא ושיווק של ציוד רפואי בטכנולוגיות המתקדמות ביותר בתחום הסוכרת, בדגש על מגוון רחב של פתרונות, כחלק מחזון כולל לשפר את בריאותם ואורח חייהם של סוכרתיים.

*מחקרים בעולם: IMPACT , REPLACE

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<