חדשות

הקפדה על צריכת דגים במהלך ההיריון עשויה לשפר את הפרופיל המטבולי בצאצאים (JAMA Network Open)

25/03/2020

 

בקרב ילדים לאימהות שהקפידו על צריכת דגים בתדירות של 1-3 פעמים בשבוע, בהתאם להנחיות הנוכחיות, תועדו פרופיל מטבולי טוב יותר בהשוואה לילדים לאימהות שצרכו דגים לעיתים רחוקות במהלך ההיריון, כך עולה מנתונים חדשים שפורסמו בכתב העת JAMA Network Open.

 

החוקרים אספו נתונים ממחקרים בחמש מדינות אירופאיות, כולל צרפת, יוון, נורבגיה, ספרד ובריטניה, בין תחילת אפריל 2003 ועד סוף פברואר 2016, כחלק מפרויקט HELIX (Human Early Life Exposome). האימהות והילדים שלהן היו במעקב עד שהילדים הגיעו לגיל 6-12 שנים.

 

החוקרים התבססו על שאלוני תזונה להערכת צריכת דגים במהלך ההיריון ובחנו את החשיפה לכספת ע"י השלמת בדיקות דם אימהי ובדיקות דם טבורי.

 

כאשר הילדים היו בגילאי 6-12 שנים, החוקרים חישבו את סיכום מדד תסמונת מטבולית על-בסיס ממוצע סטיות התקן (Z-score) של היקף המותניים, לחץ דם סיסטולי ודיאסטולי ורמות טריגליצרידים, HDL ואינסולין. מדד תסמונת מטבולית גבוה (טווח בין 4.9- עד 7.5) העיד על פרופיל מטבולי גרוע יותר. בנוסף, שלוש סדרות חלבונים שימשו להערכת מספר ציטוקינים ואדיפוקינים בפלזמה של הילדים.

 

צריכת דגים בהתאם להמלצות הקיימות (1-3 פעמים בשבוע) במהלך ההיריון לוותה בירידה של יחידה אחת במדד תסמונת המטבולית, בהשוואה לצריכה מעטה של דגים (פחות מפעם בשבוע), לאחר תקנון לרמות כספית בדם האם ומשתנים אחרים. החוקרים לא זיהו ערך מוסף לצריכת דגים למעלה משלוש פעמים בשבוע.

 

ממצאי המחקר העידו כי ריכוז גבוה יותר של כספית בדם האם נקשר בקשר בלתי-תלוי עם עליה במדד תסמונת מטבולית בצאצא.

 

בהשוואה לצריכה מעטה של דגים, צריכה מתונה ורבה במהלך ההיריון לוותה ברמות נמוכות יותר של אדיפוקינים וציטוקינים פרו-דלקתיים בילדים.

 

החוקרים כותבים כי ממצאי המחקר מעידים כי הילדים עם התוצאות הטובות ביותר מבחינת הפרופיל המטבולי היו אלו שנולדו לנשים שהקפידו על צריכת דגים בהתאם להמלצות הקיימות.

 

JAMA Network Open, online March 16, 2020

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<