חדשות

ד''ר אלרועי מציגה את 9 שלבי היציאה מהסגר : זה יהיה תהליך ארוך ומבוקר

11/10/2020

מאת מערכת אי-מד

בתדריך לתקשורת שהעבירה היום ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, ד"ר שרון אלרועי פרייס, הוצגו שלבי היציאה מהסגר. אלרועי פתחה את התדריך בכך שאמרה ש:   "הנתונים היום מעודדים, אבל אלו נתונים של סוף השבוע ולכן אנחנו מאוד זהירים. אנחנו עדיין לא חושבים שהגענו ליעד. נראה את הנתונים של היום ומחר. אנחנו מקווים שעם השליטה על התחלואה יירדו מספרי המתים והחולים הקריטיים".
 
במסגרת אסטרטגיית מניעת הסגר הבא הסבירה אלרועי את השלבים והדגישה שבין שלב לשלב יחלפו לפחות שבועיים. בנוסף ציינה כי בערים האדומות ייערכו בדיקות לזיהוי קורונה  גם לאנשים ללא סימפטומים שיש חשש כי נחשפו לנגיף.

בשלב ראשון, בתום הסגר הנוכחי, הסבירה אלרועי , תהיה חזרה ללימודים לגילאי  6-0 ובמקביל יחזרו לעבודה עסקים ומשרדים משרדים ללא קבלת קהל, גנים לאומיים, תתאפשר שהייה בחופים ו-take away ממסעדות. בשלב זה התחבורה הציבורית תופעל בתפוסה של 50%.
 
בשלב השני, שבועיים לאחר הפעלת השלב הראשון, ובכפוף לנתוני התחלואה, יחזרו ללימודים כיתות א'-ד', טיפולים לא רפואיים כולל רפואה המשלימה. בשלב השלישי תתאפשר פתיחת  של בתי מסחר, בתי תפילה, משרדים עם קבלת קהל וצימרים.
 
בשלב הרביעי ייפתחו מחדש חדרי כושר, מסעדות ובתי הקפה, ולאחר מכן, בשלב החמישי גם בתי המלון והבריכות.
 
החזרה ללימודים בכיתות ה' עד י"ב תתרחש רק במסגרת השלב השישי של התוכנית (מספר חודשים לפחות), ורק לאחר מכן בשלב השביעי ייפתחו אירועי תרבות , כנסים ותערוכות.
 
חתונות בגני ואולמות ואירועים יאושרו רק בשלב השמיני של התוכנית, וספורט מקצועני יותר רק בשלב התשיעי ביחד עם מועדונים ובארים.

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<