חדשות

ה-CDC מכיר בהתפשטות טיפתית של COVID-19 אך חוזר בו מההודעה שזו הדרך העיקרית להדבקה (מדסקייפ)

11/10/2020

מאת נעה גנזבורג , Bsc

 

ה-CDC עדכן בשבוע שעבר  (ב- 5 לאוקטובר) כי  COVID-19 עשוי להתפשט באמצעות האוויר, במיוחד בחללים סגורים עם אוורור בעייתי, גם כאשר אנשים נותרים במרחק גדול יותר מ-2 מטר זה מזה. בעדכון נכתב כי אנשים החיובים לנגיף יכולים להפיץ אותו לאחרים גם אם אינם מראים תסמינים.

ה-CDC מכיר כך בממצאים של כמה מחקרים (ביניהם מחקר שהתפרסם ב-Clinical Infectious   Diseases  ביולי) שהראו כי במקרים מסוימים, אנשים שהיו חיוביים לנגיף הדביקו אנשים ששהו במרחק גדול יותר מ-2 מטר לאחר שהות משותפת בחלל. המקרים הספציפיים שתוארו במחקרים הללו כללו בדרך כלל מבנים ללא אוורור יעיל או שהתרחשו בהם פעילויות כמו שירה או פעילות גופנית, הכוללות נשימה כבדה.

כזכור, ב-18 לספטמבר ה-CDC הוסיף להנחיות הקיימות כי הנגיף עשוי להיות מועבר באמצעות חלקיקים באופן טיפתי דרך האוויר - כשהאדם החיובי לנגיף משתעל, מתעטש, שר, מדבר או אפילו- נושם: החלקיקים יכולים להיכנס לגוף הנדבק דרך דרכי הנשימה ולגרום להדבקה. לאחר שלושה ימים, ב-21 לספטמבר, ה-CDC מחק את התוספת הזו בתואנה שמדובר בטיוטה שהועלתה בטעות. בהודעה שנמחקה נכתב כי כי ההערכה היא שזו  הדרך העיקרית בה הוירוס מתפשט.

 

בהודעה שפורסמה ב-5 לאוקטובר, המידע הזה לא מופיע, ונכתב בה כי העברה טיפתית היא לא הדרך העיקרית בה הנגיף מתפשט. בהודעה נכתב כי אנשים הנמצאים במרחק קטן מ-2 מטר מהאדם עם COVID-19 או שהיו אתו בקשר ישיר נמצאים בסיכון גבוה להדבקות. ה-CDC חוזר ומדגיש כי כדי להגן על עצמם, אנשים צריכים לשמור על מרחק של לפחות 2 מטר מאחרים, לחבוש מסיכה המכסה את האף והפה, לרחוץ את ידיהם לעתים קרובות ולנקות משטחים הנמצאים במגע תכוף, ולהישאר בבית אם הם חולים.

CDC Flips, Acknowledges Aerosol Spread of COVID-19 - Medscape - Oct 05, 2020.

 

https://www.medscape.com/viewarticle/938588

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<