הרצאות מצגות

סיקור כנס ICI 2011 : ההרצאות, הסרטים , התמונות, הזוכים ועוד...

13/12/2011

לסיקור מולטימדיה/וידאו  של הכנס - נא להקליק כאן

בשבוע שעבר התקיים כנס ICI 2011 , בין ה-4-6/12 , כנס הקרדיולוגיה השנתי, ה-ICI 2011 , הנחשב למוביל בעולם בתחום החדשנות. הכנס, בו לקחו חלק מעל 1000 אורחים מהארץ מחו"ל, נערך השבוע בתל אביב. הכנס הוא פרי יוזמה משותפת של פרופ' חיים לוטן (מימין) , יו"ר האיגוד הקרדיולוגי ומנהל מערך הלב בהדסה עין כרם, ופרופ' רפי ביאר (משמאל), מנכ"ל רמב"ם.

 

במסגרת הכנס התקיים יום האקדמיה שבו יזמים צעירים למדו ותירגלו באופן מעשי צדדים שונים של יזמות טכנולוגית, ובמקביל התקיימה גם תחרות הסטרט אפ של הכנס.

בסיקור ניתן לצפות בסירטונים המציגים את יום האקדמיה ותחרות הסטרט אפ, וכן מצגות והרצאות מליאה שהתקיימו בשלושת ימי הכנס.

במהלך הכנס אף הוכרז על הקמתו הקרובה של  אתר www.ici-net.biz אשר יאפשר ליזמים , משקיעים, יועצים וכל מי שיש לו יד ורגל בתחום הפיתוח של פרוייקטים טכנולוגיים רפואיים לאתר שותפים וקשרים פוטנציאלים לטובת פיתוח המיזמים, באתר גם ניחן יהיה למצוא תכנים ומידע מועיל ליזמים, לרבות גם את הרצאות יום האקדמיה של ICI 2011 . האתר, שפותח בשיתוף עם e-Med  יושק בשבועות הקרובים באופן רשמי. 

 

חברת  TRANSCATHETER TECHNOLOGIES GMBH הגרמנית זכתה בתואר סטארט-אפ השנה בתחום הקרדיולוגיה בתחרות שנערכה במסגרת הכנס. התחרות היתה פתוחה בפני רופאים, יזמים וחברות סטארט-אפ היכולים להפגין "רעיונות חדשים ומקוריים". פאנל השופטים הבינלאומי, כלל מהנדסים, רופאים, יזמים ואנשי הון סיכון.

 

הסטארט-אפ הזוכה, מציג, לדברי השופטים, גישה ופתרון מהפכני לטיפול התערבותי בפרפור פרוזדורים (הצורה השכיחה ביותר של הפרעות קצב בלב), שמאפשר טיפול קרדיולוגי התערבותי, על ידי בידוד הורידים הראתיים ללא צורך בהליך פולשני מורכב. הטכנולוגיה כוללת השתלת סלילים מגנטים לורידים הראתיים, בהליך התערבותי קצר, כשהטיפול וחימום הסלילים נעשה ללא צורך בניתוח במהירות, בקלות וללא צורך בטכנולוגיית מיפוי.

 


בפרס 'הרעיון המבטיח' זכתה חברת Flux Medical הבלגית, שפיתחה מסתם אורטאל מהדור החדש, המאפשר למצנתר לשלוט במדויק באופן ובמיקום השתלת המסתם, עם אפשרויות לשינוי המקום גם לאחר ההשתלה. האיטום והאחיזה של המסתם, מונעים דליפה מאפשרים עמידות לאורך זמן. בפרס 'מפעל החיים' מטעם ה-ICI זכה פרופסור רון וקסמן, מנהל היחידה הקרדיולוגית בבית החולים בוושינגטון.

לדבריו של פרופסור רפאל ביאר, יו"ר הכנס "חדשנות, ובמיוחד בתחום הרפואה, היא המנוע של כל ארגון שחושב על הצלחה בעידן כלכלי כה לא יציב. אין לי ספק שהזוכים ימשכו את תשומת הלב של משקיעי הון סיכון ואנשי השקעות אחרים".

 

הזוכים בתחרות הוזמנו לגלוואי, אירלנד, בכדי לקחת חלק בסדנת חדשנות של חברת מדטרוניק העולמית, שהעניקה את חסותה לאירוע.

 

הכנס הבינלאומי ICI Meeting 2011 ,  עסק בחידושים בתחום הקרדיולוגיה ההתערבותית ושם דגש על חדשנות, טכנולוגיות, מכשור וטיפולים חדשים. לקחו בו חלק רופאים וצוותים רפואיים העוסקים בקרדיולוגיה התערבותית, מדענים וחוקרים, נציגים בכירים שייצגו את החברות המובילות בתחום.

 

לסיקור מולטימדיה/וידאו  של הכנס - נא להקליק כאן

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<