חדשות

כמחצית מתקציב עדכון סל הבריאות 2021 ימומן מהפחתת תקציבים ייעודיים לשיפור טיפול בקשישים. ואפרופו סל - מתי יפורסמו המלצות הוועדה ?

06/01/2021

מאת מערכת אי-מד

ע"פ דיווח בדהמרקר, כמחצית מתקציב עדכון סל הבריאות עליו הודיעה הממשלה בשבוע שעבר (550 מיל' ש''ח) תמומן ע''י שימוש בתקציב שהיה מיועד להרחבת טיפולי שיניים לקשישים, להפחתת ההשתתפות העצמית של ילדי הקשישים באשפוז סיעודי, ולפיתוח שירותי שיקום ומניעת הידרדרות של קשישים שחיים בביתם בקהילה.

משרד הבריאות מסר בתגובה כי "שרי הבריאות והאוצר סיכמו על הרחבת סל השירותים לתושבי ישראל בשנה הקרובה ל-550 מיליון שקל. מדובר בתוספת תקציבית משמעותית לסל הבריאות שתאפשר תוספת טכנולוגיות ושירותים חדשים שנדונים בימים אלה בוועדה הציבורית להרחבת הסל. בשנים האחרונות, בהתאם להחלטת הממשלה מ-2018, הכליל משרד הבריאות את שירותי השיניים לקשישים בתוך סל השירותים שלהם זכאים תושבי המדינה מקופות החולים. בשנה הקרובה בכוונת משרד הבריאות לבחון את מיצוי הזכויות של מבוטחי הקופות בשירותים אלה. זאת, יחד עם בחינת צרכים נוספים הנדרשים בתחום זה".

לדיווח בדהמרקר 

הערת המערכת: יש לציין שטרם פורסמו המלצות ועדת הסל ל-2021.  גם לאחר שאלה יפורסמו כניסתן לתוקף תהיה רק לאחר פרסום חוזר מנכ"ל , מה שעשוי לקחת מספר ימים נוספים.  כלומר, גם אם במקרה הטוב ההמלצות ייכנסו לתוקף ב-15/1 המשמעות היא שמתוך ה-550 מיל' ש"ח המיועדים לכסות תקציב שנתי מלא "יילכו לאיבוד" כ-22 מיליון ש"ח. אם מוסיפים לכך שבדר"כ וועדת הסל ממליצה גם על תרופות חדשות שטרם אושרו לשיווק בישראל הרי שנתח לא מבוטל נוסף מתקציב תוספת הסל לא יוכל להתממש עדיין, מה שגורם לכך שיכולת השימוש בטיפולים שהוועדה ממליצה עליהם נדחית, ובפועל אין ניצול מלא של התקציב עליו הכריזו בחגיגיות משרדי הבריאות והאוצר. .

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<