חדשות

כשליש מהחולים שאושפזו בבתי חולים בניו-יורק בשלב COVID-19 נדרשו להנשמה (N Engl J Med)

21/04/2020

 

כשליש מהחולים שאושפזו בעקבות COVID-19 בעיר ניו-יורק נדרשו להנשמה מכאנית, שיעור גבוה מזה עליו דווח בסין, כך עולה מתוצאות סדרת מקרים חדשה שפורסמה בכתב העת New England Journal of Medicine.

 

החוקרים מדווחים כי מבין 393 המבוגרים הראשונים (גיל חציוני של 62 שנים, 61% גברים) שאושפזו לשני בתי חולים בניו-יורק עם עדות מעבדתית ל-COVID-19, 130 חולים (33.1%) פיתחו כשל נשימתי שהוביל להנשמה מכאנית. חולים שפיתחו כשל נשימתי נטו יותר להיות גברים, שמנים, עם עליה באנזימי כבד ומדדי דלקת, כולל פריטין, D-Dimer, CRP ו-Procalcitonin.

 

החוקרים מדווחים כי כ-75% מהחולים התייצגו עם שיעול או חום ו-57% סבלו מקוצר נשימה, קרוב לרבע סבלו מכאבי שרירים או שלשול וכ-20% התייצגו עם הקאות.  לדבריהם, שיעור החולים עם תסמינים גסטרואינטסטינאליים היה גבוה משמעותית מזה עליו דווח בסין, אם כי מחקר קודם כבר רמז לכך. הם גם מצטטים הבדלים גיאוגרפיים או הבדלים בדיווח כסיבות אפשריות.

 

מבין החולים שנדרשו להנשמה מלאכותית, כ-31% לא נדרשו לתוספת חמצן במהלך שלוש השעות הראשונות לפנייתם לחדר המיון, נתון המעיד על ההידרדרות המהירה של החולים. עד כה שליש מהחולים שנדרשו להנשמה מכאנית הצליחו להיגמל מההנשמה ובסך הכול, 10% הלכו לעולמם. החוקרים מציינים כי שני בתי החולים אימצו גישת הנשמה מוקדמת עם שימוש מוגבל בקנולה נזאלית בזרם גבוה החל מה-5 במרץ, התאריך בו אובחן המקרה הראשון, עד 27 במרץ.

 

בדומה לנתונים עליהם דווח מסין, כמעט בכל החולים הייתה עדות ללימפופניה, כאשר ב-27% הייתה עדות לתרומבוציט ופניה.

 

החוקרים מסכמים וכותבים כי שיעור החולים בסדרת המקרים הנוכחית אשר הונשמו היה גבוה יותר מפי עשר, בהשוואה לשיעור המקביל בסין. הדרישה הגבוהה להנשמה מכאנית עשויה להביא לעומס רב, העלול לעלות על המשאבים הזמינים בבית החולים.

 

N Engl J Med 2020

 

לידיעה ב-MedPage Today

 

הערת מערכת:

מעניין לציין כי בהשוואה לנתונים מישראל, שיעור החולים המונשמים גבוה בכמה סדרי גודל בסדרה זו מניו-יורק ויהיה מעניין לפענח את הגורמים האפשריים אשר תרמו להבדלים אלו.

 

 

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<