חדשות

הועדה לבחינת מתכונת עבודת הרופאים והתורנויות תגיש המלצותיה עד סוף ינואר אך מסתמן שתמליץ על קיצור משמעותי ומדורג של התורנויות במספר לא מבוטל של מקצועות (הודעת הר''י)

15/12/2020

הודעת הר''י

שר העבודה והרווחה איציק שמולי נועד הבוקר עם יו"ר הר"י, פרופ' ציון חגי ומנכל"ית הר"י, עו"ד לאה ופנר. פרופ' חגי הציג לשר, לבקשתו, את התקדמות הוועדה העליונה שהוקמה ע"י הר"י לפני כ-6 חודשים על מנת לבחון את מתכונת עבודת הרופאים ואופי התורנויות בבתי החולים. הוועדה מורכבת מהפרופסורים המובילים בתחומם, נציגות סטז'רים, נציגות מתמחים, יושבי ראש האיגודים ונציגי משרד הבריאות. הוועדה עתידה להגיש את מסקנותיה הסופיות בסוף חודש ינואר, וכיוון המלצותיה הוא קיצור משמעותי ומדורג של התורנויות במספר לא מבוטל של מקצועות. לאור ההמלצות המסתמנות, המשקפות את הכיוון הרצוי של קיצור התורנויות עליו הצביע השר לפני כששה חודשים, נאות השר שמולי להעניק ארכה נוספת בת שלושה חודשים כדי לאפשר לוועדה לסיים את עבודתה כיאות.

שר העבודה והרווחה, איציק שמולי: "ההמלצות המתגבשות מסמנות את השינוי ההיסטורי שנדרש כל כך ושאותו דרשתי לפני מספר חודשים. בשותפות עם שר הבריאות אני יודע שנוכל להגיע אל היעד. הדיווח שקיבלתי הבוקר אודות המסקנות המתגבשות תואם  את דרישתי הברורה: קיצור התורנויות תוך שמירה על איכות ההתמחות. לאור העובדה שכבר עתה ברור שהמתווה המסתמן יכלול קיצור מבורך של מספר שעות התורנויות בצורה מדורגת ואחראית תוך שמירה על רמת הכשרה מקצועית, נאותי לתת הארכה לעוד שלושה חודשים על מנת שהוועדה תוכל להשלים את עבודתה שהתעכבה מפאת נסיבות משבר הקורונה. אני מברך את  הר"י על צעד היסטורי ואמיץ, שקורם עור וגידים ממש אל מול עינינו, שיביא לאיזון המתבקש בין איכות חייהם של הרופאים לבין איכות הטיפול וההכשרה ומברך גם את המתמחים על מאבקם הצודק והנחוש ".

יו"ר ההסתדרות הרפואית, פרופ' ציון חגי: "הבטחתי מיד עם כניסתי לתפקיד שאוביל שינוי בשעות עבודת הרופאים ועבודת הועדה היא ציון דרך חשוב. הועדה הבלתי תלויה הוקמה בשיתוף פעולה מלא עם שר הבריאות יולי אדלשטיין.
מסקנות הועדה תוצגנה  לשר הבריאות יולי אדלשטיין בהיותו שותף מלא לאתגר וכולנו תקווה שגם משרד האוצר יקח את
חלקו הנדרש בישום ההמלצות.
אני מבקש להודות לשר שמולי על תמיכתו ועמידתו לצידנו באתגר משמעותי זה״
.

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<