חדשות

חברת פייזר פונה למנהל המזון והתרופות האמריקאי לקבלת אישור לטבלייה לטיפול ב-COVID-19 (מתוך Associated Press)

19/11/2021

 

חברת פייזר חתמה על עסקה המתירה ליצרנים אחרים לייצר את הטבלייה הניסיונית שלה לטיפול ב-COVID-19, צעד הסולל את הגישה לטיפול במדינות ברחבי העולם.

 

מחברת פייזר נמסר כי היא תספק רישיון לייצור הטבלייה בהסכם אשר יאפשר לחברות תרופות לייצר את הטבלייה לשימוש ב-95 מדינות, עם אפשרות מתן הטיפול ל-53% מאוכלוסיית העולם.

 

מדובר בצעד משמעותי מאחר ויאפשר גישה לתרופה אשר הדגימה יעילות ופותחה רק לאחרונה, ליותר מארבעה מיליארד אנשים ברחבי העולם. יצרניות התרופה יכולות להתחיל בייצור הטבלייה בתוך חודשים.

 

עם זאת, לעסקה יש מספר מגבלות ואינה כוללת מתן היתר לייצור הטבלייה במדינות גדולות. על-פי ההסכם, חברת פייזר לא תקבל תמלוגים ממכירות במדינות בעלות הכנסה נמוכה ותוותר על התמלוגים מכל המדינות הנכללות בהסכם כל עוד מגפת הקורונה עדיין מהווה איום על בריאות הציבור.

 

המומחים מסבירים כי הם מנסים להגיע לאיזון עדין מאוד בין האינטרסים של חברת התרופות, הצרכים של יצרניות חברות תרופות גנריות וחשוב מכך, הצרכים ברמת בריאות הציבור במדינות בעלות הכנסה נמוכה ובינונית.

 

מחברת פייזר נמסר כי הטבלייה מפחיתה את הסיכון לאשפוזים ותמותה בהיקף של 89% באלו עם זיהום בדרגה קלה-עד-בינונית. בכוונת אנשי החברה לפנות למנהל המזון והתרופות האמריקאי לקבלת אישור בהקדם.

 

החוקרים עבדו על פיתוח הטבלייה לטיפול בקורונה כך שניתן יהיה לקבל את הטיפול בצורה קלה בבית וניתן יהיה להימנע מהצורך באשפוז בבית חולים. מרבית הטיפולים הקיימים לנגיף הקורונה ניתנים דרך הוריד או תחת השגחה רפואית.

 

מתוך Associated Press

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<