חדשות

מה המשמעות של לגליזציה מלאה של קנאביס רפואי כפי שסוכמה בין נתניהו לפייגלין ? (דהמרקר)

06/09/2019

מאת מערכת אי-מד

ההסכם בין ראש הממשלה בנימין נתניהו למשה פייגלין לפיו תתבצע לגליזציה מלאה של קנאביס רפואי מעורר שאלות ותהיות לגבי המשמעות, היתרונות והחסרונות של מהלך כזה,  אם אכן ימומש.

בכתבה בדהמרקר מנתחת רוני לינדר את המשמעויות. בכדי להמחיש את המשמעות היא מתארת סיטואציה שבה מטופל מגיע לרופא המשפחה ומתלונן על כאב ראש וזה רושם לו קנאביס רפואי שאותו הוא יכול לרכוש בבית המרקחת.

התומכים בליגליזציה של קנאביס רפואי יטענו שאפשר ודאי לסמוך על הרופאים בדיוק באותה מידה שאנו סומכים עליהם כשהם מנפיקים מרשמים לתרופות רבות ומגוונות, ואם מהלך כזה יחסל את כל הבירוקרטיה, העיכובים והקשיים בהשגת טיפולים בקנאביס רפואי - הרי שהתוצאה חיובית ומבורכת.

המתנגדים יטענו שגם כיום, עם כל הקשיים הבירוקרטיים (מס' מצומצם יחסית של רופאים שיש להם אישור לרשום קנאביס רפואי, הצורך ברשיונות אישיים מהיחידה לקנאביס רפואי לצורך מימוש מרשמים מרופאים שאין להם אישור) יש עדיין זליגה לא מבוטלת של קנאביס לשוק השחור של שימוש לא רפואי, ובמידה והרפורמה תבטל הצורך בבירוקרטיה הנוכחית, הזליגה תהפוך לשיטפון...

מעבר לכך, שימוש לא נכון או מתאים בקנאביס עלול גם לגרום לנזקים, ולכן יש חשש שאל מול הביקוש הגדול והמתגבר של מטופלים וה"עידוד" המתקבל מוגרמים פוליטיים ואחרים, נהיה עדים ליותר ויותר תופעות לוואי, חלקן חמורות הנובעות משימוש יתר או שגוי .

לכתבה המלאה בדהמרקר

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<