חדשות

חולי סרטן בעדיפות גבוהה לחיסון כנגד נגיף הקורונה (Cancer Discov)

31/12/2020

 

בנייר עמדה מטעם ה-AACR (American Association for Cancer Research) קוראים מומחים להתייחס לחולי סרטן כקבוצה בעדיפות גבוהה לקבלת החיסונים כנגד קורונה. העדויות הזמינות תומכות במסקנה כי חולים עם סרטן, בפרט אלו עם ממאירויות המטולוגיות, צריכים להיכלל בקבוצות בסיכון גבוה בסדר העדיפויות לקבלת חיסון כנגד נגיף הקורונה.

 

מסקירת ספרות עולה כי שיעורי התמותה עקב COVID-19 בחולים עם מחלות ממאירות גבוהים כפליים, בהשוואה לשיעורי התמותה באלו ללא ממאירות. שיעורי התמותה המוגברים עדיין מוגברים, גם לאחר תקנון לערפלנים דוגמת גיל, מין ומחלות רקע, עדות לכך שקיים סיכון מוגבר למחלה חמורה ותמותה על-רקע הזיהום הנגיפי.

 

עד כה נערכו דיונים רבים אודות הקצאת המנות הראשונות של חיסונים כנגד נגיף הקורונה בארצות הברית. ועידת ה-ACIP (Advisory Committee on Immunization Practices) מטעם ה-CDC (Centers for Disease Control and Prevention) המליצה כי הגל הראשון של החיסונים יינתן לאנשי צוות רפואי ומטופלים המתגוררים במוסדות לטיפול ארוך-טווח.

 

הקבוצה הבאה בסדר העדיפויות תכלול עובדים חיוניים בקו החזית ומבוגרים בגילאי 75 שנים ומעלה.

 

לבסוף, הקבוצה השלישית בסדר העדיפות כוללת מבוגרים בגילאי 65-74 שנים, מבוגרים בגילאי 16-64 עם מצבים רפואיים בסיכון גבוה ועובדים חיוניים שלא נכללו בקבוצת עובדים בקו החזית.

 

בנייר העמדה מסבירים המומחים כי חולים עם מחלות ממאירות מצויים בסיכון מוגבר למחלה חמורה על-רקע COVID-19 וכי חולים אלו צריכים להיכלל בתכניות לקבלת החיסון כנגד נגיף הקורונה בשלב מוקדם.

 

עם זאת, המומחים כותבים כי לא ברור אם המלצה זו תהיה תקפה לחולים עם אבחנה של מחלה ממארת בעברם, שכן מטופלים ששרדו ממאירות עשויים להיות בסיכון דומה לאחרים בגיל ומין דומים.

 

Cancer Discov. Published online December 19, 2020

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<