ביטוח רפואי סיעודי

טיפול בית עשוי לסייע בצמצום הוצאות רפואיות (JAMA Intern Med)

טיפול בית (Hospital-at-Home) עשוי לשמש כחלופה טובה לשירותי טיפול באשפוז עבור חלק מהחולים הפונים לחדרי מיון בשל מצבים אקוטיים, כך עולה מתוצאות מחקר חדש, שפורסמו בכתב העת JAMA Internal Medicine.

במחקר מקרה-ביקורת, מדגם מטופלי-בית (295 משתתפים) הותאמו ונבחנו אל מול קבוצת ביקורת של חולים מאושפזים בבתי חולים, אשר סירבו להשתתף או טופלו בחדר מיון בשעות בהן לא היה רופא זמין לטיפול בית (212 משתתפים). גיל המשתתפים הממוצע עמד על 74.6 שנים ו-68.6% היו נשים. החולים שטופלו בביתם היו מבוגרים יותר, עם סיכוי גבוה יותר לליקוי תפקודי.

מודל טיפול בית נבחן בין 2014-2017 בקרב מבוטחי Medicare תחת תשלום-תמורת-שירות, עם מצב אקוטי דוגמת התקף אסתמה או זיהום בדרכי השתן. החוקרים לא כללו במחקר חולים לא-יציבים קלינית, אלו שנדרשו לניטור לבבי או טיפול נמרץ, חולים שהתגוררו בסביבה ביתית לא-בטוחה או תושבים שהתגוררו מחוץ למנהטן.

טיפול ביתי כלל רופא או אחות שסיפקו שירותי טיפול אקוטי, כולל בדיקה גופנית, ניטור סימנים חיוניים ותחלואה, עירוי תוך-ורידי וטיפול בפצעים. אחיות ביקרו את החולים לפחות פעם ביום ורופא או אחות ראו את החולים לפחות פעם ביום, בין אם באופן אישי או באמצעות שיחת וידאו שיזמה האחות. לכל חולה גם מונה עובד סוציאלי שביקר בביתו לפחות פעם ביום.

החוקרים מדווחים כי מספר תוצאים נטו לטובת טיפול-בית על-פני טיפול באשפוז: משך האשפוז האקוטי היה קצר יותר (3.2 לעומת 5.5 ימים); שיעור האשפוזים החוזרים מכל-סיבה בתוך 30 ימים (8.6% לעומת 15.6%); ביקורים חוזרים בחדרי מיון (5.8% לעומת 11.7%); אשפוזים למוסדות סיעודיים (1.7% לעומת 10.4%) ודירוג גבוה של הטיפול (68.8% לעומת 45.3%).

עם זאת, שיעורי הפניה לסוכנויות מורשות לטיפול ביתי לא היו שונים משמעותית בין הקבוצות. אעפ”י כן, החוקרים כותבים כי ממצאי המחקר מצדיקים יצירת מודל תשלום חדש תחת Medicare, על-מנת להביא לצמצום בהוצאות הטיפול הרפואי.

JAMA Intern Med 2018

לידיעה ב-MedPage Today

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

הנך גולש/ת באתר כאורח/ת.

במידה והנך מנוי את/ה מוזמן/ת לבצע כניסה מזוהה וליהנות מגישה לכל התכנים המיועדים למנויים
להמשך גלישה כאורח סגור חלון זה