Digital Marketing

מזור רובוטיקה ומדטרוניק מתקדמות לשלב הבא בשיתוף הפעולה האסטרטגי (הודעת מזור)

הודעת מזור רובוטיקה

חברת מזור רובוטיקה, חלוצה ומובילה בניווט כלים כירורגיים בניתוחי עמוד שדרה וניתוחי מוח, הודיעה היום על כניסתה לשלב הבא בשותפות האסטרטגית עם מדטרוניק, מוקדם מהמתוכנן. ההסכמים בין החברות עודכנו בהתאם. ההסכמים החדשים, נשוא שיתוף הפעולה המסחרי הקיים בין שתי החברות, כוללים הסכם הפצה בלעדית עולמית של מערכת Mazor X על ידי מדטרוניק והשקעה שלישית של מדטרוניק בהיקף של 40 מיליון דולר בהון המניות של מזור. המעבר לשלב הבא בהסכם התאפשר הודות לעמידה מוקדמת של שתי החברות ביעדי מכירות ואבני דרך נוספות בתחום השיווק וכן על רקע ביקוש גבוה מהצפוי למערכותMazor X . מדטרוניק ומזור חתמו לראשונה על הסכמי שיתוף הפעולה האסטרטגי ביניהן במאי 2016.

הדגשים העיקריים להסכם כוללים:

·       מדטרוניק מקבלת אחריות בלעדית למכירה ושיווק של פלטפורמת הניווט הכירורגית לניתוחי עמוד שדרה, מערכת ה-Mazor X, בכל העולם וכן למוצרים הנלווים לה.

·       ההסכם מגדיר למדטרוניק כמויות מינימום שנתיות לרכישת מערכות Mazor X ופוטנציאל רכישה כולל הנאמד במאות מערכות Mazor X על פני תקופה של 4 וחצי שנים.

·       כ-30 עובדים ממערך המכירות של מזור יצטרפו לשורותיה של מדטרוניק, במטרה להבטיח את המשכיות המומנטום הנוכחי.

·       פיתוח משותף של מוצרים עתידיים המיועדים לשוק ניתוחי עמוד השדרה, המשלבים את מומחיותה של מזור בטכנולוגיות תכנון ניתוחי ומערכות הנחיה מדויקת תוך ניתוחית יחד עם יכולותיה של מדטרוניק בתחום הניווט הכירורגי ומערכות שתלים. תוצאות ראשונות של המאמץ המשותף צפויות להיות מוצגות בסתיו הקרוב.

·       מזור תמשיך לספק שירות לכל בסיס מערכות Mazor X המותקנות בעולם.

·       ההסכם מגדיר תמריץ כלכלי משותף לשתי החברות לפיתוח מוצרים ושירותים חדשים אשר ישמרו את עליונותן בחדשנות ואת רמת השימושיות בפתרונותיה הקליניים של מזור רובוטיקה.

·       מדטרוניק תשקיע 40 מילון דולר בתעודות פיקדון (ADS) של מזור רובוטיקה במחיר של 38.46 דולר ל- ADS, המשקף את מחיר הסגירה הממוצע המשוקלל של ADS של מזור בנאסד”ק ב-20 ימי המסחר האחרונים. השקעת הון זו, שהינה ההשקעה השלישית של מדטרוניק במזור, תביא את סך ההשקעה הכולל של מדטרוניק במזור ל-72 מיליון דולר, ומשקפת למדטרוניק החזקה בכ-11.9% מהון המניות של מזור, אחרי הכסף ו-10.6% מהון המניות של מזור בדילול מלא, אחרי הכסף. כמו כן, מזור תנפיק אופציות למדטרוניק לרכישת 1.21 מיליון ADS של מזור במחיר מימוש של 44.23 דולר ל- ADS. מחיר המימוש משקף פרמיה של 15% על המחיר ל- ADS בהשקעת ההון של מדטרוניק בהיקף של 40 מיליון דולר. למדטרוניק עומדת הזכות לממש את האופציות מיידית, בכללן או בחלקן, בתמורה לתשלום במזומן. האופציות יפקעו לאחר 18 חודשים. בהנחה שמדטרוניק תממש באופן מלא את האופציות, תעלה השקעתה של מדטרוניק במזור ל-125 מיליון דולר, ואחזקתה במזור תעלה ל-4.2 מיליון ADSs או 14.2%, בהתבסס על היקף ההון המונפק הנוכחי של ADS מזור בדילול מלא. ההשקעה ההונית בהיקף של 40 מיליון דולר צפויה להתבצע ב-12 בספטמבר 2017, או בסמוך לכך.

“מדטרוניק הינה שותף אסטרטגי רב ערך עבורנו. בכוחות משותפים השגנו את התוצאה הרצויה להשלמת השלב הראשון בהסכם וזאת, זמן רב לפני המועד המתוכנן”, ציין אורי הדומי, מנכ”ל מזור. “אני מאמין כי המעבר לשלב הבא בשותפות יחזק את מעמדנו כשחקן המוביל והמשמעותי בשוק הצומח של מערכות הנחיה בניתוחי עמוד שדרה. השותפות האסטרטגית תאפשר לבתי חולים בשווקים חדשים ברחבי העולם גישה למערכת Mazor X וליתרונות הקליניים שהטכנולוגיה מאפשרת.

“השותפות האסטרטגית בין מזור למדטרוניק הביאה עד כה למכירתן של 59 מערכות Mazor X מאז ההשקה באוקטובר 2016. היקף הפעילות המסחרית משקף האצה בתהליכי המכירות ואת העניין הגובר מצד לקוחות לאמץ את הפתרונות שלנו בשוק ניתוחי  עמוד השדרה,” הוסיף מר הדומי. “כעת, כשהאחריות המסחרית למכירת מערכות Mazor X בשוק עמוד השדרה עוברת לידי מדטרוניק, כמויות המינימום השנתיות עליהן סוכם בין שתי החברות צפויות לשפר משמעותית את תוצאותיה הכספיות של מזור במהלך השנים הבאות. בכוונת שתי החברות להמשיך ולקדם את תכניות הפיתוח המשותפות למוצרים עתידיים לשוק עמוד השדרה, ולחולל שינוי עבור המטופלים. במקביל, מזור תמשיך לתור אחר הזדמנויות חדשות בהן ניתן יהיה ליישם את הטכנולוגיות החדשניות שלנו לצרכים רפואיים נוספים.”

“המעבר לשלב הבא בהסכם שיתוף הפעולה האסטרטגי שלנו משקף את החזון המשותף לשתי החברות אשר ייעודו שינוי האופן בו ניתוחי עמוד שדרה מתבצעים”, אמר דאג קינג, סגן נשיא בכיר ונשיא חטיבת עמוד השדרה במדטרוניק, שהינה חלק מקבוצת הטיפולים המשקמים של מדטרוניק. “הטכנולוגיה של מזור רובוטיקה והיכולות של מדטרוניק בניווט ובמערכות שתלים מספקות למנתחי עמוד שדרה פתרונות טיפול מלאים אשר מקדמים את סטנדרט הטיפול ותסייענה למנתחים למקסם את יכולת החיזוי והיעילות.”

מזור תמשיך לייצר את מערכות Mazor X ולהכיר בהכנסות ממכירתן, ממכירת מתכלים והכנסות משירות למערכות חדשות, בהתבסס על ההסכמות החוזיות עם מדטרוניק. המחיר החוזי יהיה נמוך יותר ממחירי המכירה שמזור יישמה בערוצי ההפצה הישירים. בנוסף, מזור תהא זכאית לתשלומים הקשורים בשימוש בשתלים של מדטרוניק במהלכן של פרוצדורות ניתוחיות המתבצעות באמצעות מערכות הניווט הכירורגיות המותקנות של מזור. המעבר ממודל מכירה ישירה למודל הפצה אסטרטגי צפוי להפחית באופן מידי את ההוצאות התפעוליות השנתיות של מזור בכ-13 מיליון דולר. סך ההוצאות התפעוליות של מזור ב-12 החודשים האחרונים הסתכמו בכ-52.7 מיליון דולר.

תזרים המזומנים מההשקעה יחזק את המאזן של מזור ויספק לחברה את המשאבים להמשיך ולשתף פעולה עם מדטרוניק בפיתוח פתרונות חדשניים עבור שוק ניתוחי עמוד השדרה, כמו גם פיתוח פתרונות חדשניים לשווקים פוטנציאליים נוספים.  

מזור תמשיך לפתח ולשווק באופן עצמאי בכל העולם את מערכת ה-Renaissance, אשר הושקה לראשונה בשנת 2011. מאמצי השיווק של מערכת ה- Renaissanceיתמקדו במגזרים ספציפיים בהם Renaissance מספקת ערך מוסף משמעותי ללקוח.

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים