צפו בסימפוזיון מדעי מרתק עם טובי המומחים על החיסון החדש לקורונה (באדיבות שיבא תל השומר) בהנחיית פרופ’ יוני שרעבי

בקישור שלהלן ניתן לצפות בסימפוזיון מרתק שהתקיים אמש בהנחיית פרופ’ יוני שרעבי (בתמונה) והמרצים הבאים :

פרופ גידי רכבי, חתן פרס ישראל, שיתף הצופים בהיכרותו העמוקה והמקיפה עםmRNAוסיפר על הרציונל, הניסיון (לאו דווקא בהקשר לחיסון, שהרי מה שעומד לפנינו הוא חדש) וסוגיות בבטיחות השימוש בגישה זו בבני אדם.

פרופ אלה מנדלסוןהציגה ניתוח מנקודת ראות מדענית ראשית של חברת פרמה, את יחסי הגומלין בין הקורונה למאכסן, ומתובנות אלו הצביעה  על האפשרויות והשיקולים בבחירת אסטרטגיית החיסון.

פרופ ננסי אגמון לויןניתחה  את האימונוגניות שמושרית על ידי חיסון מבוססmRNA. הכרת המנגנונים מאפשרת להבין את ההגנה החיסונית בטווח הקצר והארוך כמו גם את האוכלוסיות שיגיבו, לא יגיבו או להן החיסון לא יעיל או אולי אף מסוכן.

פרופ גליה רהבהציגה את המידע שהצטבר אודות החיסון שכרגע נראה אקטואלי. הנתונים אמורים לדבר בעד עצמם ופרופ רהב הצביעה על השאלות שהמידע נותן להן תשובות והשאלות שנותרות פתוחות ואף ערכה  השוואה עם החלופות שנמצאות בשלבים מתקדמים של אישור קליני .

פרופ גילי רגבעדכנה  איך צפוי להתקדם מבצע החיסון ושרטטה  מפת דרכים אישית, שיבאית ולאומית שתבוא במקביל לתהליך החיסון,תוך הצגת תשובות לשאלות המרכזיות:  מתי נוכל לטייל? מה צפוי לקרות בבית החולים? מתי יפתחו מוסדות החינוך והתרבות?ומתי החיים יחזרו למסלול שהכרנו?

לצפייה בסימפוזיון

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים