טיפול ב-Dupilumab מלווה בשיעור נמוך יותר של זיהומים נשימתיים בחולים עם אסתמה או סינוסיטיס כרונית (Journal of Allergy and Clinical Immunology: In Practice)

בחולים עם אסתמה או סינוסיטיס כרונית עם פוליפים באף בדרגה בינונית-עד-חמורה תועדו פחות זיהומים נשימתיים עם טיפול ב- Dupilumab(דופיקסנט) , כך עולה מנתונים שפורסמו בכתב העת Journal of Allergy and Clinical Immunology: In Practice.

ברקע למחקר מסבירים החוקרים כי חולים עם אסתמה ו/או סינוסיטיס כרונית עם פוליפים באף סובלים מזיהומים חוזרים בדרכי נשימה. טיפול ב- Dupilumab מכוון כנגד דלקת מסוג 2, מסלול פתופיזיולוגי משותף לשתי המחלות, עם יעילות מוכחת. כעת הם ביקשו לבחון את היארעות זיהומים נשימתיים ושימוש בתרופות כנגד זיהומים עם Dupilumab לעומת פלסבו בחולים עם סינוסיטיס כרונית עם פוליפים באף ו/או אסתמה בדרגה בינונית-עד-חמורה.

החוקרים השלימו ניתוח פוסט-הוק של מחקרים בשלב 3, LIBERTY ASTHMA QUEST ו-LIBERTY NP SINUS-52 בחולים עם אסתמה בדרגה בינונית-עד-חמורה וסינוסיטיס כרונית עם פוליפים באף בדרגה חמורה, בהתאמה.

שיעורי היארעות זיהומים נשימתיים היו נמוכים יותר משמעותית בחולים שטופלו ב- Dupilumab לעומת פלסבו, הן בקרב אלו עם אסתמה (ירידה של 22% בסיכון, p<0.0001) והן באלו עם סינוסיטיס כרונית עם פוליפים באף (ירידה של 38% בסיכון, p<0.0001). זיהומים נשימתיים בדרכי נשימה עליונות ותחתונות היו הרבה פחות נפוצים בחולים שטופלו ב- Dupilumab, כמו גם מספר החולים שחוו זיהומים.

שיעורי השימוש בתרופות סיסטמיות כנגד זיהומים היו הרבה יותר נמוכים בחולי אסתמה שטופלו ב- Dupilumab לעומת פלסבו (הבדל של 24%, p<0.0001) וסינוסיטיס כרונית עם פוליפים באף (הבדל של 49%, p<0.0001) ושיעור החולים שטופלו ב- Dupilumab ונטלו תרופות כנגד זיהומים היה נמוך יותר משמעותית.

מהערכת הנתונים לפי חודש ועונת שנה, החוקרים מצאו כי שיעורי זיהומים נשימתיים ושימוש בתרופות כנגד זיהומים היו נמוכים משמעותית בקרב מטופלים ב- Dupilumab לעומת פלסבו לאורך שנה קלנדרית.

החוקרים מסכמים וכותבים כי הטיפול ב- Dupilumab מלווה בהיארעות מופחתת של זיהומים נשימתיים בחולים עם אסתמה בדרגה בינונית-עד-חמורה או סינוסיטיס כרונית עם פוליפים באף בדרגה חמורה. הם קוראים להשלים מחקרים נוספים לקביעת המנגנון בבסיס השפעה זו של הטיפול.

Journal of Allergy and Clinical Immunology: In Practice, Dec 21, 2021

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים