אלרגיה

סינוסיטיס כרונית מלווה בסיכון מוגבר לאשפוז עקב COVID-19 (מתוך Am J Otolaryngol)

קורונה

במאמר שפורסם בכתב העת American Journal of Otolaryngology מדווחים חוקרים על תוצאות מחקר חדש, מהן עולה כי בקרב חולים עם סינוסיטיס כרונית ייתכן סיכון מוגבר לאשפוז עקב COVID-19, אם כי לא תועד סיכון מוגבר לתמותה עקב הזיהום הנגיפי באוכלוסייה זו.

במסגרת המחקר ביקשו החוקרים לבחון את הקשר בין סינוסיטיס כרונית ובין אשפוז עקב COVID-19. הם השלימו מחקר עוקבה רטרוספקטיבי ובחנו את הרשומות הרפואיות הממוחשבות של חולים שהשלימו בדיקה לנגיף הקורונה במרפאת קליבלנד

מבין 23,282 מטופלים שהשלימו בדיקה לנגיף הקורונה בין 8 במרץ ועד 15 במאי בשנת 2020, 996 חולים נמצאו שליליים ו-998 היו חיוביים לנגיף הקורונה ונכללו במחקר. בקרב חולים מאומתים לקורונה עם סינוסיטיס כרונית תועד סיכון מוגבר לאשפוז, בהשוואה לחולים ללא סינוסיטיס כרונית (39.2% לעומת 25.7%, p=0.0486). לא תועדו הבדלים משמעותיים בין הקבוצות בסיכון לאשפוז ביחידת טיפול נמרץ, הנשמה מלאכותית ותמותה.

לאחר תקנון לערפלנים, ניתוח רב-משתני הראה כי אבחנה של סינוסיטיס כרונית לוותה בסיכון גבוה פי שלוש (יחס סיכויים של 3.19, רווח בר-סמך 95% של 1.12-10.68) לאשפוז, בהשוואה לחולים ללא סינוסיטיס כרונית.

ממצאי המחקר מעידים כי אבחנה של סינוסיטיס כרונית מלווה בסיכון מוגבר לאשפוז עקב COVID-19, אם כי אינה מלווה בסיכון מוגבר לתמותה.

Am J Otolaryngol. 2022 Apr 9

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים