דרמטולוגיה

יו”ר האיגוד הישראלי לכוויות: אין במדינת ישראל אפילו מיטת טיפול נמרץ כוויות אחת ייעודית לילדים. יש לאמץ את מסקנות אסון הכרמל ולממש את הקמת המערך הלאומי לטיפול בכוויות !

הודעת האיגוד הישראלי לכוויות

האיגוד הישראלי לכוויות עורך מחר כנס ארצי בנושא טיפול בכוויות אשר יכלול פנל הדמיית תרחיש שריפה באוטובוס עם 50 נפגעים

האיגוד הישראלי לכוויות המהווה חלק מתוך האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית, יערוך מחר (שלישי ה – 12 בפברואר 2019) כנס ארצי בנושא טיפול בכוויות באירועי אסון ובימי שיגרה. גולת הכותרת של כנס האיגוד לכוויות הוא פנל רב תחומי אשר יעסוק במוכנות של מדינת ישראל להתמודדות עם אירוע רב נפגעים בתחום הכוויות. הפנל ידון בתרחיש תאורטי של שריפה באוטובוס ועליו כ – 50 נפגעי כוויות, כולל פינוי ראשוני, ויסות שניוני ויכולות קליטת נפגעים ברחבי הארץ.

ד”ר ירון שהם, יו”ר האיגוד הישראלי לכוויות ומנהל יחידת הכוויות במרכז הרפואי סורוקה אומר כי: “עלינו להגביר באופן דרמטי את המוכנות הלאומית לאסון שריפה רב נפגעים. מצבנו היום לוקה בחסר, אם חלילה יהיה פה אסון, אין לנו מערך גדול מספיק לטיפול בכוויות שיכול להתמודד עם תרחיש כזה, כאשר עיקר הקושי הוא במספרן הנמוך מאוד של מיטות טיפול נמרץ כוויות במדינת ישראל, ובמיוחד לילדים.

בשנת 2012, בעקבות אסון השריפה בכרמל, הוציא משרד הבריאות חוזר מקיף, מקצועי וחשוב שבו הוצגה כוונה להקים ארבעה מרכזי כוויות ארציים הכוללים מיטות טיפול נמרץ ייעודיות לטיפול בכוויות. על פי החוזר, עד שנת 2014 תוכננו להיפתח שלושה מרכזי כוויות ארציים לטיפול במבוגרים ואחד לילדים. עד היום למרבה הצער, 5 שנים לאחר תאריך היעד של משרד הבריאות, הוקם רק מרכז כוויות אחד במדינת ישראל. כרופאים המתמודדים עם טיפול בנפגעי כוויות על בסיס יומי ברור לנו כי מדובר בצורך לאומי חיוני לא רק בשעת אסון, אלא גם לצורך הענקת טיפול מודרני מתקדם בשגרה, ובכוונתנו לתמוך ולסייע למשרד הבריאות להפוך את החזון למציאות.

ד”ר שהם, יו”ר האיגוד לכוויות המהווה חלק מהאיגוד לכירורגיה פלסטית הדגיש כי: “אין במדינת ישראל אפילו מיטת טיפול נמרץ כוויות אחת ייעודית לילדים. אנו קוראים לממשלת ישראל לאמץ את מסקנות אסון הכרמל ולממש את הקמת המערך הלאומי לטיפול בכוויות”.

הכנס יערך במרכז האירועים אבניו בקריית שדה התעופה בהשתתפות רופאים ואחיות ביוזמת האיגוד הישראלי לכוויות המהווה חלק מתוך האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית.

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים