שימוש במערכת מד סוכר רציף ללא דקירות מפחיתה אשפוזים הקשורים לחמצת קטוטית (מחקר RELIEF, מתוך Biospace )

הודעת אבוט

ממצאי מחקר RELIEF שנעשה בצרפת, הראה לראשונה כי שימוש במערכת מד סוכר רציף ללא דקירות הפחית באופן משמעותי אשפוזים הקשורים לחמצת קטוטית. כמו כן, על פי נתונים נוספים נמצא כי סוכרתיים אשר השתמשו במערכת הפחיתו באופן משמעותי את רמות ה- HbA1c (ממוצע רמות הסוכר בשלושת החודשים האחרונים) ואושפזו פחות כתוצאה מאירועי סוכרת.

מחקרים חדשים הראו כיצד השימוש במערכת הפריסטייל ליברה הביאה ליתרונות קליניים משמעותיים בקרב סוכרתיים מסוג 1 ו-2. הממצאים הבולטים הוצגו במסגרת כנס ה-ADA, ארגון הסוכרת האמריקאי, והראו כי ישנה הפחתה ניכרת בכמות האשפוזים כתוצאה מחמצת קטוטית. מצב מסכן חיים של סוכרת שיכול לגרום למוות. כמו כן, רמות ה- ה- HbA1c (ממוצע רמות הסוכר בשלושת החודשים האחרונים) ירדו באופן משמעותי.

הנתונים הוצגו בחלקם ממחקר ה- RELIEF, המחקר הרטרוספקטיבי הגדול מסוגו שניתח את ההשפעה של השימוש במערכת על שכיחות האשפוזים בעקבות חמצת קטוטית. במחקר, החוקרים העריכו 33,203 סוכרתיים מסוג 1 ו- 40,955 סוכרת מסוג 2.

הממצאים הבולטים הראו כי שיעור אירועי חמצת קטוטית ירד באופן דרמטי ב- 52% בקרב הסובלים מסוכרת מסוג 1 וב-47% בקרב סוכרתיים מסוג 2 המטופלים באינסולין.

לדברי ד”ר ראנן רוסל, ראש מחלקת האנדוקרינולוגיה בבית החולים ביכט וממובילי המחקר: “תוצאות המחקר תומכות בהשערה כי השימוש במד סוכר ללא דקירות מאפשר לאנשים לזהות ולהפחית מצבי היפרגליקמיה . נתונים אלה מרמזים על יתרונות בריאותיים משמעותיים לטווח ארוך וחיסכון בעלויות בעקבות שימוש במערכת.”

ד”ר מיכאל ויינפאס, רופא משפחה ומומחה לסוכרת במכבי שירותי בריאות מסביר כי “חמצת קטוטית היא אחד המצבים המסוכנים ביותר עבור אנשים הסובלים מסוכרת. אנו עדים ליותר מקרי חמצת קשים דווקא בתקופת הקורונה שחולים משתדלים להימנע מלהגיע לבתי חולים. המחקר הנוכחי מאשש את היכולת של המערכת לעזור לסוכרתיים לאזן את רמות הסוכר ובכך להפחית את אירועי חמצת קטוטית.” 

לדיווח ב-Biospace

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים