משפחה

תוצאות חיוביות לגישה ל-PrEP באותו יום באוכלוסיה בסיכון גבוה להדבקה ב-HIV (מתוך כנס ה-IAS)

ממצאים חדשים הצביעו על תוצאות מבטיחות לגישה באותו-יום ל-PrEP (Prexposure Prophylaxis) לאוכלוסיה בסיכון גבוה לזיהום ב-HIV, כך עולה מנתונים חדשים שהוצגו במהלך כנס מטעם ה-International AIDS Society.

מחקר ImPrEP כלל 4,954 משתתפים בסיכון גבוה, כולל גברים המקיימים יחסי מין עם גברים ונשים טרנסג’נדריות, בברזיל, מקסיקו ופרו. הגיל החציוני של המשתתפים במחקר עמד על 29 שנים, 1.1% סבלו ממחלת כליות כרונית. המשתתפים השלימו בדיקות סקר, ובהתאם, הוחלט על מתן PrEP באותו יום עם מתן 30 ימי אספקה של PrEP עם Tenofovir-Emtricitabine.

המשך טיפול ב-PrEP בשלב מוקדם הוגדר כהשתתפות בשני ביקורי המעקב הראשונים בתוך 120 ימים מהתחלת הטיפול. היענות ל-PrEP התבססה על נתוני ניפוק מרשמים מבתי מרחקת והוגדרה בנוכחות לפחות 16 מרשמים שנופקו לכל תקופה של 30 ימים.

היארעות HIV עמדה על 0.8 מקרים ל-100 שנות-אדם והחוקרים מדווחים כי ב-79.8% מהמשתתפים במחקר תועד המשך מוקדם של PrEP באותו יום עם טיפול יומי ב-Tenfovir ו-Emtricitabine, כאשר 96.8% מהמשתתפים הקפידו על פרוטוקול המחקר.

עם זאת, החוקרים מציינים כי ההיענות הייתה נמוכה יותר בקרב נשים טרנסג’נדריות (6% מאוכלוסיית המחקר), עם שיעורי המשך טיפול מוקדם של 56%, ובקרב גברים המקיימים יחסי מין עם גברים (גילאי 18-24 שנים), כאשר 71% מהם המשיכו בטיפול בשלב מוקדם.

החוקרים כותבים כי ממצאי המחקר מספקים עדויות כי התחלת טיפול PrEP באותו יום של הסקירה הינה גישה ישימה ובטוחה באמריקה הלטינית, עם שיעורים גבוהים של המשך הטיפול בשלב מוקדם והיענות גבוהה לפרוטוקול הטיפול. בנשים טרנסג’נדריות ובגברים צעירים המקיימים יחסי מין עם גברים ייתכן ותדרש גישת טיפול שונה לשיפור ההקפדה על הטיפול התרופתי.

מתוך כנס ה-IAS

לידיעה ב-MedPage Today

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים